ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Греція: у постраждалому від лісової пожежі регіоні знайдено 18 тіл (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пацієнтів фонду лікування хронічних захворювань евакуюють під час лісової пожежі поблизу Александруполіса в регіоні Еврос, Греція, 22 серпня. (REUTERS/Alexandros Avramidis)

Вісімнадцять обгорілих тіл, можливо, мігрантів, були знайдені у вівторок у сільській місцевості на півночі Греції, де лісові пожежі не піддаються контролю вже четвертий день, повідомила влада, в той час, як штормовий вітер роздмухує полум'я по всій країні.

У сусідньому місті десятки пацієнтів лікарні були евакуйовані на поромі, а пожежа біля підніжжя гори Парніта накрила густими хмарами диму столицю Греції Афіни.

Тіла були знайдені в регіоні Еврос на північному сході країни, популярному маршруті для мігрантів з Близького Сходу та Азії, які перетинають річку з Туреччини до Європейського Союзу. Цього місяця повідомлялося про збільшення кількості перетинів.

"Розслідується можливість того, що це люди, які нелегально в'їхали в країну", — сказав представник пожежної бригади, додавши, що пошуки тривають.

Ще одне тіло, яке, як вважають, належить мігранту, було знайдено в понеділок у сільській місцевості приблизно за 40 км від місця події.

У сусідньому селі Авантас вночі пожежі охопили кілька будинків.

"Пожежа охопила все село", — сказав Александрос Крісулідіс, 19-річний житель Авантаса. "Наш власний будинок нагорі, звідки почалася пожежа, повністю згорів. Нічого не залишилося", — сказав він.

23-річний місцевий житель, який назвався Нікосом, сказав: "Ситуація трагічна. Все, що зараз потрібно — це молитви і дощ".

Пожежі поблизу столиці Греції Афін у вівторок спалили будинки та автомобілі і змусили мешканців рятуватися пішки, дехто закривав обличчя одягом, оскільки дим згустив повітря.

"Вітер дуже сильний... це дуже складне завдання для пожежників. Боже, допоможи нам", — сказав Сотіріс Масуріс, 50-річний житель міста Хасія, що на захід від Афін.

Лісові пожежі виникли в той час, коли Південну Європу накрила нова хвиля спеки, температура в деяких частинах якої сягала або перевищувала 40 градусів за Цельсієм. Пожежі також палали в Іспанії, Італії та Португалії.

Літні лісові пожежі в Греції — звичайне явище, але в останні роки вони посилилися через незвично спекотні, сухі та вітряні умови, які вчені пов'язують зі зміною клімату.

Понад 20 000 іноземних туристів довелося евакуювати з курортів на острові Родос у липні, коли там протягом тижня горіли лісові пожежі, знищуючи будинки і готелі.