• Нова хвиля нападків на Shen Yun

  • Субота, 19 червня 2010 року

Підроблені електронні листи з наклепом на Фалуньгун розсилаються для того, щоб перешкоджати виступам трупи Shen Yun.

Трупу Shen Yun приймали під час гастролей 2009 року кращі театри світу.

Під час підготовки державного театру в Нью-Брансвіку (Нью-Джерсі, США) до зустрічі трупи Shen Yun, виступи якої пройдуть на наступному тижні, головний адміністратор і генеральний директор театру електронною поштою отримали загрозливі листи від людини, яка назвала себе послідовником Фалуньгун.

Такі ж листи були отримані адміністрацією театрів у місті Провіденс штату Род-Айленд і Сан-Франциско. Підроблені листи розсилаються в адміністрації театрів, щоб завадити виступам трупи Shen Yun з Нью-Йорку.

З того часу, як вистави Shen Yun почали проходити по всьому світу, представляючи китайський класичний танець і музику, китайська компартія всіляко перешкоджає цим виступам.

Том Лян з асоціації Фалунь Дафа в Нью-Джерсі вважає, що ці листи були відправлені людиною, яка працює на китайський комуністичний режим. «Ці листи з погрозами, нібито вимагають повної підтримки шоу, написані в дуже ексцентричній формі. В них намагаються представити автора як психічно неврівноважену людину, намагаючись переконати, що він є практикуючим Фалуньгун» - сказав Лян.

Асоціація Фалунь Дафа в Нью-Джерсі - один із представників компанії Shen Yun. Місцеві асоціації Фалунь Дафа зазвичай допомагають трупі з Нью-Йорку, що знаходиться зараз на своїх щорічних світових гастролях.

Розсилка підроблених електронних листів спрямована на те, щоб дискредитувати трупу Shen Yun, представляючи послідовників Фалуньгун, які підтримують трупу, в негативному світлі. Фалуньгун (Фалунь Дафа) - духовна медитативна практика, яку правляча китайська комуністична партія почала переслідувати з липня 1999 року.

Пан Сень Ян - президент американської асоціації Фалунь Дафа. Він вважає, що ці листи були написані з метою дискредитації послідовників Фалуньгун, представляючи їх нераціональними та дивними, в надії на те, що адміністрації театрів скасують вистави Shen Yun.

Розсилка дискредитуючих листів - не єдина спроба перешкодити виступам трупи в Нью-Брансвіку. Пан Лян повідомив, що «в адміністрацію театру неодноразово надходили дзвінки з погрозами з Китайського посольства в Нью-Йорку». Приватні особи, найняті китайською владою, поширювали наклепницькі чутки серед жителів китайських кварталів, намагаючись перешкодити продажу квитків на вистави.

Однак, пан Лян вважає, що ці перепони не мають ніякого впливу, оскільки раніше і державний театр, і Центр виконавських мистецтв у Нью-Джерсі вже успішно запрошували Shen Yun.

"У цих театрів хороші відносини з Shen Yun Performing Arts і вони знайомі з високою майстерністю китайських артистів" - сказав він.

Крім підроблених листів, робляться й інші спроби зірвати вистави трупи Shen Yun.

У Канаді в місті Калгарі 31 березня вранці - в день, коли повинна була відбутися вистава, хтось, хто представився представником приймаючої сторони, подзвонив в театр і зажадав відмінити вечірній спектакль.

Театри, що приймають трупу Shen Yun, регулярно отримують листи на 13 сторінках з китайського посольства в Х'юстоні, Техас. Наприклад, центральний концертний зал Робінсону в Літл-Рок, Арканзас, отримав такого листа, що порочить Фалуньгун і обвинувачує трупу Shen Yun в «підриві китайсько-американських відносин» і в «підриві стабільності в Китаї». У листі також була вимога скасувати шоу.

Було випадки, коли якісь особи, які заявляють, що вони глядачі, скаржилися адміністрації та вимагали не запрошувати трупу Shen Yun в майбутньому.

За словами пана Хуейшар Чень, члена асоціації Фалунь Дафа в Едмонтоні в Канаді, міністру культури в British Colombia зателефонував хтось, хто заявив, що він був на виставі трупи Shen Yun, і, розкритикувавши шоу, зажадав, щоб ні один театр більше не приймав цю трупу. Міністр відповів, що теж дивився виставу і не згоден з критикою.

Міністр культури був не єдиним, хто протистояв спробам зірвати виступи трупи Shen Yun.

Пан Лян розповів, що директорові Центру виконавських мистецтв у Нью-Джерсі, де Shen Yun виступав у січні 2009 року, щодня надходили образливі дзвінки з китайського посольства з вимогою скасувати виступи трупи.

Директор був дуже засмучений. Він подзвонив у посольство і сказав: «Ми не в Китаї. Будь-який колектив, який уклав договір з театром, може виступати в ньому. Будь ласка, більше не втручайтеся». Після цього з китайського посольства дзвінків не надходило.

Американський конгресмен Раш Хоулт, подивившись виступ Shen Yun, сказав: «Ця вистава незабутня! Мені сподобався кожен номер. Це надзвичайне шоу!»

Коли через тиск китайської компартії були зірвані вистави Shen Yun в Україні, Хоулт написав листа президентові України Януковичу, в якому назвав Shen Yun найкращою в світі китайської танцювальної та музичної трупою, яка «прагне відродити традиційну китайську культуру, і яка отримала широке визнання більше ніж у ста містах, в різних країнах».

Shen Yun дасть дві вистави в Державному театрі Нью-Брансвіку 20 червня. Дев'ять конгресменів США з сенату штату Нью-Джерсі, мер і члени міської ради Нью-Брансвіку, направили вітального листа колективу Shen Yun, вітаючи його повернення в Нью - Джерсі.

Підроблений лист, написаний для того, щоб зірвати виступи Shen Yun в Нью-Джерсі, було направлено до ФБР.

Вей Юн. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...