• Roсhe оголошено найбільш аморальною компанією року

  • Середа, 12 травня 2010 року

Швейцарська фармацевтична фірма Roche, одна з найбільших фармацевтичних фірм світу, була названа найгіршою компанією за використання органів з Китаю.

 

Roche була обрана правозахисником Арне Шварцем після декількох місяців дослідження її препарату Cell Cept. Цей препарат запобігає відторгненню пересаджених органів.

Шварц повідомив, що Roche двічі проводила випробування свого препарату в Китаї, стверджуючи, що в них не було жодної інформації щодо походження пересаджених органів.

«Заступник міністра охорони здоров'я Китаю Хуан Цзефу заявив у жовтні 2008 року, що 90% усіх пересаджених органів отримано від в'язнів-смертників», — сказав Шварц.

Хоча Roche заявила, що вони не брали участі у використанні органів, Шварц сумнівається в обґрунтованості аргументів.

«Фірмі Roche не треба було б турбуватися стосовно джерела органів, коли б у Китаї була відкрита система донорства, завдяки якій походження кожного органа могло б бути підтверджено». Але насправді система трансплантації органів у Китаї абсолютно непрозора.

Bern Declaration вимагала, щоб Roche зайняла відповідальну позицію і негайно припинила свої дослідження органів, що трансплантуються у Китаї, і підкреслила, що не можна виключити можливості, що органи були вилучені у живих в'язнів у Китаї, в тому числі в'язнів сумління.

Щорічне рішення Public Eye Award («Огляд міжнародної громадськості») приймається стосовно всесвітніх корпорацій, що негативно впливають на права людини й охорону навколишнього середовища.

Шварц сподівається, що рішення Public Eye Award допоможе Roche знов здобути втрачену моральність.

Китайський комуністичний режим давно зазнає критики за вилучання органів у в'язнів для трансплантації. Зараз особливо ввесь світ звертає велику увагу на незаконне і насильницьке видалення органів у живих послідовників Фалуньгун.

16 січня в Берні швейцарське міжнародне товариство із захисту прав людини вручило свій щорічний приз за правозахисну діяльність колишньому державному секретареві Канади з питань Азіатсько-тихоокеанського регіону Девіду Кілгуру й адвокату-правозахисникові Девіду Матасу.

Ця нагорода визнає їхні великі заслуги у викритті злочинів китайської влади, зокрема у викритті вилучання органів у живих послідовників Фалуньгун.

 

Професор Манфред Новак, спеціальний доповідач комітету ООН проти застосування тортур, багато разів надавав звіт до ООН на ту ж тему.

Комітет ООН проти застосування тортур постановив у листопаді 2008 року, що Китаю «слід провести незалежне розслідування тверджень, що послідовники Фалуньгун зазнають тортур і використовуються для вилучання органів у місцях ув`язнення, вжити необхідних заходів для виявлення винних у цих злочинах і притягнення їх до відповідальності».

Си Вань, Мі Ку і Го Цзин. NTDTV
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...