• У скільки оцінюють кандидати голос людини на виборах?

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Субота, 25 жовтня 2014 року
Партії, що балотуються до Верховної Ради, і кандидати в народні депутати намагаються купляти голоси виборців по 50—500 гривень, повідомляє «Укрінформ», посилаючись на власного кореспондента. 

Про це на прес-конференції сказала заступник генерального директора ВГО «Комітет виборців України» Наталія Линник.

«Ціна голосу зараз сягає від 50 до 500 гривень, але вона нижча, ніж у 2012 році», — зазначила вона.

Найменше грошей за голос виборця дають у сільській місцевості Кіровоградщини та Миколаївщини, а найбільше — в містах Черкаської області.

Линник розповіла, що за минулої виборчої кампанії до Верховної Ради найвищу ціну підкупу виборців фіксували на деяких округах м. Києва, де кандидати в нардепи намагалися обійти закон, оформлювали громадян своїми агітаторами і платили їм приблизно по 1200 гривень за голос.

Також вона заявила, що сьогодні немає достовірних даних стосовно становища в Луганській і Донецькій областях, хоча є таке припущення, що саме в цих регіонах вартість виборчого голосу найвища, адже «люди там перебувають у досить критичному стані та із задоволенням отримують так звану матеріальну допомогу від фондів, пов'язаних безпосередньо із певними кандидатами».

Разом із цим, заступник директора КВУ наголосила, що згідно із підписаним президентом законом про посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян, до відповідальності притягатимуться не лише суб'єкти, що платять громадянам гроші, але й виборці, які беруть ці кошти.

Так, за словами Линник, у разі зафіксованого прямого підкупу, людина, що отримала гроші, муситиме сплатити 3000—5100 грн або ж відбути покарання виправними роботами строком до 2 років.


Читайте також:
Яценюк не йтиме на вибори за списком «Батьківщини»
Українці готові продати свій голос на виборах
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...