• Ціна на нафту падає, але бензин не дешевшає

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Субота, 18 жовтня 2014 року
Нафтотрейдери не можуть поповнити запаси бензину через дефіцит у них валюти. З цієї причини робота на деяких АЗС може зупинитися. Таку думку в коментарі «Сегодня» висловив директор Консалтингової групи «А95» Сергій Куюн. 

«Сьогодні склалася абсурдна ситуація: ціни на нафту впали, знизилися закупівельні ціни на нафтопродукти, але придбати їх українські компанії не можуть. Причина — відсутність валюти», — сказав експерт.

За словами Куюна, на спеціальних рахунках найбільших трейдерів в НБУ накопичився достатній обсяг гривні для закупівлі 200 тис. тонн нафтопродуктів, що становить близько 30% місячного споживання, але поставки ресурсів поки залишаються під питанням.

«Якщо не вирішити питання з валютою сьогодні, за пару тижнів дефіцит палива набуде дуже явних форм, і я не виключаю зупинення деяких АЗС», — вважає експерт.

Нагадаємо, що деякі фахівці не згодні з Куюном і додержуються думки, що дефіцит бензину українцям не загрожує

Як відомо, невпинне падіння світових цін на нафту відбувається вже кілька місяців. Так, ціна на еталонну марку Brent (є основою для ціноутворення близько 40% усіх світових сортів нафти, зокрема, російської нафти Urals) знизилася з пікового показника $108,25 за барель станом на 25 липня до $83,31 за барель.


Читайте також:
АЗС завищують ціни на бензин ― Антимонопольний комітет
Ціна на нафту впала до $81 за барель
На українських АЗС виявили бензин з отруйними компонентами
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...