• Вступ України в НАТО підтримує 44% українців

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 19 жовтня 2014 року
Соціологічне дослідження показало, що 44% опитаних підтримує вступ України до НАТО.

Дані дослідження оприлюднив сайт Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», а саме опитування проводилось ним у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології.

За даними дослідження, найкращим варіантом забезпечення безпеки для України 44% опитаних вважають вступ до НАТО, ще 22% — її позаблоковий статус, а військовий союз із Росією та іншими країнами СНД як засіб забезпечення миру назвали 15% респондентів.

Серед прихильників вступу до Північноатлантичного альянсу поширені думки про те, що це «гарантуватиме Україні її безпеку» (92%), «дозволить зміцнити і модернізувати армію» (45%), і «буде шляхом України до ЄС» (20%).

Серед тих, хто висловлюється проти вступу до НАТО, поширені думки, що «НАТО — це агресивний імперіалістичний блок» (40%), що вступ України до Альянсу «втягне країну у воєнні дії» (39%), і що це «зіпсує відносини з Росією» (25%).

Загалом, за даними соціологів, підтримка українцями вступу до НАТО зросла із 13% у березні 2012 року до 44% у вересні 2014 року, натомість скоротилася кількість тих, хто підтримує позаблоковий статус держави із 42% до 22%, а також військовий союз із Росією та іншими країнами СНД — із 26% до 15%.

Аналогічне опитування, проведене соціологічною службою Центру Разумкова, показало, що у червні 2014 року вступ України до НАТО підтримували в середньому 41% опитаних.


Читайте також:
Україна в НАТО: чи підтримують це українці?
14 жовтня відзначається День захисника Вітчизни
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...