• Дефолту в Україні не буде — міністр фінансів

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 14 жовтня 2014 року
Міністр фінансів України Олександр Шлапак сказав, що в нинішній ситуації дефолт Україні не загрожує, й український уряд не потребує додаткових коштів для забезпечення виплат по державному боргу.

«До кінця цього року ми віддамо 8 млрд. Наступного року — 5,2 млрд. Під це у нас є кошти», — запевнив міністр в інтерв’ю «Голосу Америки».

За його словами, міжнародна допомога може знадобитися тільки для підтримання валютних резервів країни, закупівлі енергоресурсів, зокрема газу та вугілля, яке тепер неможливо доставити із Донбасу, а також компенсації торгівельних втрат після введення Росією обмежень. Останні втрати оцінюються у 5 мільярдів доларів, повідомляє «Сегодня».

Як сказав Олександр Шлапак, на сьогоднішній день існує попередня домовленість про те, що такі кошти зможуть надати міжнародні фінансові організації (МФО).

«Я хочу підкреслити фразу, яку сказала Крістін Лаґард (директор-розпорядник МВФ), яка мені здається ключовою в цьому сенсі: „Ми надамо Україні стільки підтримки, наскільки амбітними будуть її реформи“», — сказав Олександр Шлапак.

Раніше, 10 жовтня, голова МВФ Крістін Лаґард висловлювала думку про те, що Україні можуть знадобитися додаткові кредити для підтримання її економіки, які мають надходити не тільки від Міжнародного валютного фонду. 


Читайте також: 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...