• Долари, як виявилось, продають не всі банки

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Понеділок, 13 жовтня 2014 року
НБУ разом із силовими структурами проводить рейди по відділеннях банків, перевіряючи ті на наявність доларів. Минулого тижня валюту від НБУ придбали 54 фінансові установи. Але долари купити можна далеко не в усіх великих банках, а в самих цих установах орудують спекулянти, пише «Forbes»

Як на готівковому валютному ринку, так і на безготівковому із покупкою долара залишається напружена ситуація. Але такої паніки, яка була кілька тижнів тому, вже немає. На користь того, що адміністративні заходи Нацбанку хоч якось, але діють, говорить і той факт, що ще минулого понеділка в нелегальному пункті обміну валют за $1 давали 14,05 грн. А минулої п'ятниці, 5 жовтня, долар США вже коштував на 35 копійок дешевше.

Після останньої інтервенції НБУ 54 банки отримали валюту. Саме вони зобов'язані забезпечити населенню можливість купувати зарубіжну валюту на суму еквівалентом до 3000 грн на день. Але за нинішньої ситуації не всі банки бажають із нею розлучатися. Завдяки такому попиту на тіньовому ринку в самих працівників відділень банків відкриваються можливості заробити, і вони, маючи по кілька чужих паспортів, можуть легко скуповувати призначену для населення валюту.

Стабільність курсу валют — не лише в компетенції НБУ, а й правоохоронних органів, і суспільство, так само, як і від Нацбанку, має вимагати від них виконання своїх обов'язків.

«Всі нелегальні пункти обміну валют МВС відомі, але щоб український правоохоронець із ними боровся, а не просто брав хабарі, його має водити за руку якийсь іноземний спостерігач», — розповідає про ситуацію один із банкірів, який побажав залишитися неназваним.

Як відомо, минулого тижня країну стривожив інцидент із главою Нацбанку. Валерія Гонтарєва не змогла в Ощадбанку Росії купити $200. Після скандалу працівники НБУ спільно із силовиками активізували рейди по банках, перевіряючи, де є проблеми з валютою. Як наслідок, було виявлено шість банків-порушників, до яких застосують санкції.


Читайте також:
Рейтинг столиці понизили до переддефолтного
Через наплив біженців Донбасу зросли ціни на оренду житла
Скільки коштів ЄС виділяє Україні на реформи
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...