• Які зміни чекають на Міністерство внутрішніх справ?

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Субота, 20 вересня 2014 року
На експертній раді МВС Арсен Аваков представив короткий огляд майбутньої глобальної реформи Міністерства внутрішніх справ.

До нового складу МВС увійде Національна поліція, Нацгвардія, Держміграційна служба, Держслужба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) і Держприкордонслужба.

При цьому функції МВС будуть чітко розділені на політичну (буде закріплена за міністром) і професійну (буде закріплена за керівниками національної поліції, нацгвардії, прикордонслужби, міграційної служби та ДСНС).

Міліція стане поліцією, а її штати скоротять згідно стандартам ООН: 300 поліцейських на 100 тисяч населення (нині налічується 376 на 100 тис. українців).

Скороченню і реорганізації піддадуться Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю (ГУБОЗ), транспортна та ветеринарна міліції, а також міліція у справах дітей. ДАІ та ДПС зведуть в одну службу.

Ліквідовані будуть спецпідрозділи «Грифон», «Кобра» і «Беркут». Замість них з'явиться один універсальний спецпідрозділ швидкого реагування «S.W.A.T.» (аналог американської штурмової групи зі спец. озброєнням Special Weapons And Tactics). У той же час, з'явиться і муніципальна поліція, яка буде підконтрольна МВС та виконкому (мерії).

Заробітну плату поліцейських значно збільшать. При цьому підбір і навчання кадрів здійснюватиметься прозоро, на конкурсній основі, з урахуванням громадської думки і результатів тестування, здійсненого за допомогою детектора брехні. Пріоритет буде віддаватися особам, які відслужили в армії.

Арсен Аваков озвучив не остаточну версію змін. Повна концепція реформи Міністерства внутрішніх справ, включаючи стратегію розвитку МВС і план її імплементації, найближчим часом буде представлена у Кабінет міністрів України.


Читайте також:
Скільки коштів ЄС виділяє Україні на реформи 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...