• У Харкові скульптори вважають майже нездійсненним відновити пам'ятник Леніну

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 7 жовтня 2014 року
Харківські депутати міськради планують відновити 9-метровий пам'ятник Леніну, який знесли у центрі міста 28 вересня. Однак місцеві скульптори, побачивши останки монументу, братися за роботу не хочуть.

«Щоб відновити пам'ятник, доведеться знайти 22 тонни бронзи, а це ― понад мільйон гривень. Але, спочатку необхідно розробити його проект. Тільки після цього скульптори зможуть взятися до роботи», ― прокоментував газеті «Сегодня» представник виробничого підприємства Олександр Рідний, куди перевезли тулуб бронзового Леніна (без голови, руки, частини живота і ніг).

Рідний додав, що в радянський час такі монументи створювали «на потоці», але зараз ця задача для архітекторів і скульпторів майже нездійсненна. Потрібні й спеціальні скульптурні цехи з високими стелями.

А поки харківські чиновники ламають голову над тим, як відновити 9-метрового Леніна на площі Свободи, вночі 7 жовтня невідомі знесли ще два його пам'ятники.

Один ― біля залізничної станції «Основа» (Червонозаводський район), інший ― перед ДК ім. Ілліча (Нова Баварія, Жовтневий район), повідомляє прес-служба Харківської міськради.Нагадаємо, за серпень-вересень 2014 року в Харкові знесли 6 пам'ятників Леніну. Три ― 25—26 серпня (на вул. Механізаторів, у Карповському саду і біля ДК ім. Ілліча), два ― 12 вересня (в Карповському саду і на пр. Орджонікідзе) і найбільший ― 28 вересня (на пл. Свободи).


Читайте також:
Як повалили найбільшого Леніна України?
Повалений харківський Ленін: міліція закрила справу
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...