• Киян порадують вуличними гарячими перилами

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 25 грудня 2014 року
У Києві виникне цікавий арт-об'єкт, який називається «Теплі перила». Його автори хочуть до старого Нового року (14 січня) замінити пішохідні перила, розташовані уздовж крутих сходів і тротуару по правій стороні вул. Івана Франка. Кожен день цим шляхом до вулиці Ярославів Вал піднімаються сотні киян, і це для них буде чудовим подарунком.

Причому встановити хочуть не звичайні перила — це будуть нові сталеві перила, на які лазерним гравіюванням нанесуть оповідання і вірші українських письменників і поетів. Вже почали монтувати перші стійки, пише «Сегодня».

Їх хочуть зробити теплими (температура нагріву +28°С) вже до кінця зимової пори, а якщо не вийде, то наступного року. На наступний рік також обіцяють, що замінять і другу частину перил, яка розташована по лівій стороні вулиці.

Автор проекту, архітектор Іван Мельничук, розповів виданню, що над цим проектом працюють 2 роки, і вже настала фінальна стадія — вся дозвільна документація зібрана, і встановити конструкцію планується до 14 січня.

Загальна протяжність перил із нержавкої сталі становитиме 112 метрів. У майбутньому кожен, хто підніматиметься цією крутою вулицею, зможе зігріти від холоду свої руки.

Допитливим же киянам буде цікаво прочитати вірші і короткі оповідання українських письменників, нанесені на перила. За словами Івана Мельничука, це будуть ліричні вірші, а також повчальні, філософські та гумористичні міні-розповіді про незвичайних мешканців вулиці.

Передбачається, що перила будуть обладнані датчиком, який буде відключати підігрів перил уночі, коли на вулиці нікого немає. Крім того, в теплий сезон вони нагріватися не будуть.

Як повідомляється, належить ідея облаштування «Теплих перил» польській художниці Ельжбеті Яблонській. Реалізовують проект поляки й українці. Проект коштує приблизно 20 тисяч євро.

За словами Мельничука, кошти на його створення збирали в Польщі і в Україні.


Читайте також:
У Києві з'явилась лавка із величезних олівців
Мапа забудов Києва стала доступна онлайн
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...