• Amnesty International закликала розслідувати порушення з боку українських добровольців

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 9 вересня 2014 року
На зустрічі з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті закликав українську владу зупинити зловживання та військові злочини, що здійснюються добровольцями батальйонів, які воюють спільно з регулярними збройними силами України.

Як повідомляється в прес-центрі міжнародної організації в Україні, Amnesty International зафіксувала зростаючу хвилю таких порушень на півночі Луганської області України з боку українського добровольчого батальйону «Айдар».

Зокрема, викрадення, незаконні затримання, грабіж, жорстоке поводження, вимагання і можливі страти. За заявою Шетті, деякі з цих порушень являють собою військові злочини.

У зв'язку з цим Amnesty International закликала владу України розслідувати всі повідомлення про зловживання, а винних притягти до відповідальності. Разом з тим організація закликала Київ терміново інтегрувати всі наявні в країні добровольчі батальйони до структур українських сил безпеки, налагодити систему чіткого контролю, підзвітності та суворого підпорядкування МВС, Прикордонній службі або Міноборони.

«Нездатність або небажання української влади зупинити зловживання та можливі військові злочини добровольчих батальйонів може значно посилити напруженість на сході України. Це також підриває проголошені новою українською владою наміри зміцнювати і підтримувати верховенство права в більш широкому сенсі», ― підкреслив Саліл Шетті на прес-конференції в Києві.

За даними активістів народного контролю «Слово і діло», на даний час в Україні створені чи укомплектовуються 44 батальйони територіальної оборони ЗСУ. З них 6 підпорядковуються Міноборони («Айдар», «Кривбас», 11-я і 25-й батальйон БТрО ВСУ «Київська Русь», «Дніпро-2», «Дніпропетровськ»), 2 батальйони підпорядковуються Нацгвардії, 2 батальйони «Правого сектору» перебувають у підпорядкуванні добровольчого українського корпусу (ДУК), решта підконтрольні МВС.

Арсеній Яценюк прийняв делегацію Amnesty International 8 вересня 2014 року. Далі представники міжнародної правозахисної організації відправляться в Москву. 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...