• Українці почали менше купувати лосося і більше мороженої риби

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Субота, 3 січня 2015 року
Асоціація «Українські імпортери риби та морепродуктів» прогнозує падіння імпорту рибної продукції за підсумками року на понад 25% — до 300 тис. тонн, повідомляє Delo.ua.

«У 2013 році загальний обсяг рибної продукції склав 415 тис. тонн, за 10 місяців 2014 року ми маємо в районі 240 тис. тонн. Із урахуванням решти місяців цього року навряд чи імпорт перевищить 300 тис. тонн. У нас є можливість говорити про те, що зниження перевищить 25%», — каже генеральний директор асоціації Дмитро Загуменний.

Знецінення гривні і зниження купівельної спроможності громадян призвели до переорієнтації закупівель у бік дешевшої продукції. Поставки в Україну оселедця, мойви та скумбрії у порівнянні з листопадом минулого року зросли, а от імпорт лосося і форелі різко впав.

Обсяг поставок норвезького оселедця в Україну зріс із 7 тис. тонн до 9 тис. тонн у листопаді поточного року порівняно з аналогічним періодом 2013 року. Разом із тим, середня ціна за кілограм упала на 10% і становить 15 гривень.

Обсяг норвезької сьомги, яка експортується в Україну, впав із 2 тис. тонн у листопаді минулого року до 1 тис. тонн у 2014 році. Падіння склало 49%. Експорт форелі знизився на 70%.

«Продаж дорогих видів риби скоротився на 40% порівняно із минулим роком. Продаж дешевшої зріс удвічі», — повідомляють у прес-службі торгової мережі «Велика Кишеня». За словами представників мережі, продаж замороженої риби зріс на 7%, а от продаж живої та охолодженої риби знизився на 2%.


Читайте також:

В Україні попит на легкові авто значно скоротився
Україну назвали найбільш корумпованою країною Європи
Правила допуску на ринок авіакомпаній породили суперечки
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...