• Київрада роздасть в оренду землю в центрі Києва

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Вівторок, 9 грудня 2014 року
Київрада проводить засідання, на порядку денному якого 235 питань. 175 із них стосуються землі: на сесії планують передати в оренду кілька десятків гектарів земельних ділянок. Віддати землю планують бізнесменам і депутатам.

Оренда землі в центрі коштує в середньому 500—1000 доларів за сотку, а ті, хто отримає землю, платитимуть за неї у бюджет набагато менше, повідомляє «Сегодня».

Шматок землі майже в 1 га на вулиці Багговутівській, 17—21, — передадуть в оренду на 5 років двом компаніям, підконтрольним нинішньому депутату-ударівцю Ігорю Баленку та дружині екс-генпрокурора Святослава Піскуна, Світлані.

Поруч розташований ТЦ «Променада», і, за словами його власника Баленка, цю територію теж займуть торгові площі.

«Тут планується будівництво другої черги „Променади“. Передбачається також будівництво трирівневого паркінгу», — розповідає депутат.

0,2 га на Лютеранській, 18-б, депутати збираються передати в оренду на 5 років компанії «Промінвестгрупп-1»: тут, поруч із готелем, який зводить та ж компанія, хочуть побудувати житловий будинок.

«Промінвестгрупп-1» частково підконтрольна двоюрідному братові Льва Парцхаладзе (екс-депутата Київради від УДАРу) Жорі Цагареішвілі.

Харківський бізнесмен Ігор Гуменний є претендентом на 5-річну оренду 0,2 га землі на вул. Жилянській, 47: тут бізнесмен збирається побудувати найбільший в Україні ресторан своєї мережі «Старгород».

За словами Гуменного, будівництво ресторану завершиться до осені, а до наступного, 2016-го року, він відкриється.

Майже 2 га на вул. Кудрявській, 16 (Шевченківський район), можуть віддати в оренду на 15 років під будівництво житлово-офісного комплексу: 1,6 га — ТОВ «Адміністративно-складського комплексу «Кудрявський» і 0,3 га — ТОВ «ОГС Дівелопмент». Обидві компанії ЗМІ багато разів пов'язували з ім'ям бізнесмена Василя Хмельницького.

Вже вкотре в Київраду виходить рішення за погодженням відведення землі на 5 років на вул. Прорізній компанії «Златовлад». Ще півроку тому її засновником значився колишній футболіст Андрій Шевченко, але зараз дані у держреєстрі змінилися, і замість прізвища генія м'яча значиться Сергій Кравченко. На початку цього року сестра футболіста повідомляла, що Андрій має намір реконструювати існуючу будівлю під торгівельно-офісний центр.

Крім земельних питань Київрада на прохання громадськості звернеться до Кабміну передати з державної у комунальну власність Гостиний двір. Але навряд чи вийде швидко вирішити проблеми цієї споруди.

«Гостиний двір в жалюгідному стані, тому що грошей на його реконструкцію, навіть на консервацію будівництва, немає. Якщо його передадуть у комвласність, то ми станемо не тільки власниками об'єкта, а й наступниками боргів держави перед колишнім інвестором за виконані роботи, а це більше 100 млн грн», — повідомляють у КМДА.

Вихід із цього становища поки шукають. Грошей на реконструкцію у міста немає, тому ситуацію зможуть вирішувати хіба що за допомогою нових інвесторів, яких поки немає.


Читайте також:
Киянин, який облаштував власний під’їзд, взявся за підземний перехід
Головну ялинку столиці встановили на Софійській площі
Україна готова почати випуск біометричних паспортів
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...