• Україна готова почати випуск біометричних паспортів

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Неділя, 7 грудня 2014 року
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, який розроблений і буде випускатися на держпідприємстві Поліграфічний комбінат «Україна», за рівнем захисту не поступається жодному бланку паспорта в світі.

Це показують дані експертиз, які підприємство днями отримало від німецького інституту FOGRA, який є світовим лідером серед лабораторій із визначення якості захисту документів. Український паспорт оцінений дуже високо. Про це розповів директор поліграфкомбінату «Україна» Максим Степанов, повідомляє Обозреватель.

«Захист біометричного паспорта виконано на найвищому рівні. До цього питання на підприємстві підійшли ретельно, почавши з вибору паперу. Він був спеціально розроблений Фабрикою банкнотного паперу НБУ.

Папір для біометричних паспортів — із жовто-блакитними волокнами із фіксованим багатотоновим водяним знаком. Водяний знак був розроблений за всіма міжнародними вимогами і виконаний у вигляді „Золотих воріт“. Номери сторінок продубльовані водяними знаками, знайшли собі застосування всілякі захисні фарби. Так, полікарбонатна сторінка виконана із гравюрою, на ній також розміщені інші технологічні захисні елементи. Крім того, додана інтагліо-печатка із прихованим зображенням. Це печатка, що застосовується у захисті паперових грошей», — повідав директор Поліграфкомбінату.

У дизайні паспорта використана українська історична тематика. На сторінках документа відображені всі етапи життя країни, починаючи із трипільської культури і закінчуючи сьогоднішнім днем. Додані і наскрізні елементи, що створюють на віялі бланка напис UA.

Керівник комбінату каже, що друк біометричних паспортів ПК «Україна» може почати хоч сьогодні. Підприємство повною мірою готове до виконання цього важливого державного замовлення.

«Сьогодні Поліграфкомбінат „Україна“ може виробляти на добу до 20 тисяч бланків, тобто близько 400 тисяч на місяць. Можливості центру персоналізації — до 9 тисяч паспортів на добу, тобто близько 200 тисяч на місяць», — повідомив директор.

За словами Степанова, на наступний рік підприємство планує збільшення виробничих потужностей.

Як «Велика Епоха» вже повідомляла, біометричний паспорт коштуватиме близько 15 євро.

Слід зазначити, що український паспорт значно дешевший, ніж паспорти в зарубіжних країнах. Наприклад, у Казахстані біометричний паспорт коштує 36,34 євро, у Польщі — 33,60 євро, в Росії — 50. А найдорожчим у світі таким паспортом є австралійський — він вартує 163,91 євро.


Читайте також:
В Україні знову відключають електроенергію: які причини?
Кличко: Світло в помешканнях киян не вимикатимуть
Місячні проїзні на метро подорожчають втричі
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...