• В Україні знову відключають електроенергію: які причини?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 4 грудня 2014 року
В Україні почали відключати електроенергію за вимушеними причинами. «Жертвами економії» стали жителі Києва, Харкова, Донецька та Дніпропетровська, пише «Сегодня».

Вироблення електроенергії знизилося через те, що не вистачає вугілля: з метою економії станції зменшують його витрати, знижуючи потужність генераторів, які виробляють електроенергію. Погіршив становище також і аварійний ремонт енергоблоку №3 Запорізької АЕС (потужність 1000 МВт) — його обіцяють запустити до кінця тижня. У зв'язку із цим «струму» починає не вистачати, особливо в зимовий сезон, коли споживання зростає в рази.

«Через втрату вугільних шахт на Донбасі, зараз немає чим завантажити котли ТЕС, які працюють на антрациті. На більшості ТЕС запасів вугілля залишилося на 4—5 днів. Нові віялові відключення енергії будуть, коли ще більше похолодає», — сказав Дмитро Марунич, співголова Фонду енергетичних стратегій.

Видання зазначає, що на підприємствах Донбасу вугілля є, проте немає можливості доставити його на ТЕС — внаслідок бойових дій постраждала залізниця.

Згідно з «Укренерго», 2 грудня були відключені споживачі 2800 МВт «струму» (близько 10 відсотків від загальної кількості потужностей, див. інфографіку) — житлові будинки, великі підприємства, транспорт та установи, 3 грудня — споживачі вже 3100 МВт.

В «Укренерго» відзначили, що причина в тому, що в той момент електростанції виробляли менше електроенергії, ніж споживалося. Для того щоб електрогенератори не відключалися через перевантаження, довелося на кілька годин в ручному режимі «обрубати» частину споживачів. 

Инфографика: кто сколько даёт стране электричества

Інфографіка: хто скільки дає країні електрики. Ілюстрація: «Сегодня»


Читайте також:
За електроопалення можна буде сплачувати менше
Для опалювального сезону Україна закуповуватиме енергоресурси в Росії
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...