• Помер відомий український дисидент

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Вівторок, 2 грудня 2014 року
У понеділок, 1 грудня, на 85-му році життя помер відомий український письменник, філософ, дисидент Євген Сверстюк, повідомляє «Укрінформ». 

«У символічний день — 1 грудня, Україна втратила людину-символ Євгена Сверстюка», — написав у соціальній мережі історик Володимир В'ятрович.

Сверстюк закінчив Львівський університет імені Івана Франка. У 1960-х його чотири рази звільняли з роботи із політичних міркувань. До арешту в 1972 році він працював відповідальним секретарем редакції «Українського ботанічного журналу». Активно писав для самвидаву. Його засудили до семи років таборів суворого режиму і п’яти років заслання за статтею «антирадянська агітація». У таборі багаторазово оголошував голодування, регулярно потрапляв до карцеру.

Повернувшись до Києва, Сверстюк працював столяром. У 1993 році його обрали президентом українського ПЕН-клубу [ПЕН — абревіатура від англійських слів «Poets, Playwrights, Essayists and Novelists» — «поет», «драматург», «есеїст», «романіст» — авт.]. Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка. Редактор релігійної газети «Наша віра». Був членом Громадського комітету з ушанування пам'яті жертв Голодомору та учасником Ініціативної групи «Першого грудня».


Читайте також:
Екс-мера столиці поховають на Байковому кладовищі
На Житомирщині помер найвищий чоловік на планеті
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...