• Третина українців не має і не хоче мати вишиванки

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 1 грудня 2014 року
Третина українців не має вишиванок і не збирається мати цього предмету національного одягу в майбутньому, показало соціологічне дослідження. А трохи більше — 37% опитаних — не мають вишиванки, але хотіли б її мати, свідчать дані соціологічного дослідження проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».

За даними опитування, яке проводилось в різних областях України, загалом мають вишиванки вдома 29% респондентів.

Загальний відсоток опитаних, що має вдома вишиванки, значно «підтягують» вгору результати Західної України — там такий національний предмет одягу має кожний другий. В Центрі та у Києві — кожний третій, на Сході та Півдні — трохи менше, ніж кожний п’ятий.

Високий відсоток тих, хто має вишиванку — жителі сіл з одного боку, а з іншого — заможні люди із високим рівнем освіти.

Однак із тих, хто має вишиванку, більшість вдягає її не часто. Тільки 20% опитаних вдягає її по кілька разів на місяць, в той час як більшість — 62% — по кілька разів на рік.

Більшість респондентів говорили, що вишиванка для них — це ознака патріотизму, вірності традиціям, святкове вбрання, модна річ або оберіг. 7% назвали вишиванку звичайним одягом, 5% — ознакою радикального націоналізму, а 3% — «шароварщиною».

Загалом в опитуванні взяли участь 2400 респондентів, а проводилось воно 1—9 листопада 2014 року. Помилка репрезентативності — не більше 2,1%.


Читайте також:
Більшість українців задоволені тим, що вони українці — соцопитування
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...