• Міграційна служба України готова оформлювати біометричні паспорти

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 11 грудня 2014 року
В усіх областях України завершують установлювати обладнання, яке необхідне для оформлення біопаспортів для виїзду за кордон. Розпочали також планово навчати працівників ДМС, а наприкінці грудня проведуть заліки. Про це заявив Сергій Радутний, голова Державної міграційної служби України.

Процедура оформлення залишиться майже без змін. Громадянину потрібно буде тільки поставити підпис на електронному планшеті й прикласти пальці рук до сканера, щоб внести відбитки до чіпу.

Друкуватиме бланки паспортів Держпідприємство «Поліграфкомбінат „Україна“». Електронну ж систему, на основі якої будуть здійснювати оформлення документів, буде обслуговувати державне підприємство «Українські спеціальні системи». Таким чином, увесь процес оформлення повністю буде контролювати держава.

Зазначимо, впровадження біометричних документів — це одна з умов надання безвізового режиму ЄС для України, однак їздити до країн ЄС без віз українці матимуть змогу тільки після того, як відповідне рішення ухвалить Європейський Союз. За повідомленням МЗС України, це може статися навесні 2015 року.

Закордонні паспорти, які були оформлені до 1 січня 2015 року, при цьому матимуть чинність до завершення строку їхньої дії, і їх не обов’язково замінювати на біометричні. До того ж, громадяни України зможуть оформити звичайний (без чіпу) закордонний паспорт і після січня 2015 року.

З 1 січня дітям видаватимуть закордонні паспорти замість проїзних документів дитини, як це було раніше. Дітям віком до 16 років видаватимуть паспорт на 4 роки, а з 16 — на 10 років.

З 1 січня паспорти для виїзду за кордон оформлюватимуть протягом 20 робочих днів у звичайному режимі, або за 7 робочих днів — у прискореному (сплачується подвійний розмір платежів до держбюджету України).


Читайте також:
Україна готова почати випуск біометричних паспортів
Оформити біопаспорт можна буде наполовину дешевше
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...