• За останній рік повалили більше 500 пам’ятників «вождю»

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Вівторок, 9 грудня 2014 року
За рік після знесення пам’ятника Леніну в столиці 8 грудня 2013 року в Україні демонтували понад 500 пам’ятників вождеві більшовиків. Про це повідомляє «Укрінформ» із посиланням на Український інститут національної пам’яті.

Після цієї події по всій країні почався масовий «ленінопад». Були знесені пам’ятники Леніну в усіх обласних центрах, окрім Запоріжжя, Сімферополя, Донецька та Луганська.
Серед лідерів «ленінопаду» — Вінницька та Хмельницька області.

«На момент розпаду Радянського Союзу в Україні було понад 5500 пам’ятників Леніну, а зараз залишилося понад 1700», — каже співробітник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд.

«„Ленінопад“ почав суттєво уповільнюватись цієї осені. Так, у жовтні демонтували лише 33, а в листопаді 35 пам’ятників Леніну», — повідомляє Подобєд.

За словами директора інституту Володимира В’ятровича, рідко коли буває таке, що пам’ятники епохи тоталітаризму ліквідовують законним шляхом.

«Здебільшого це стається стихійно, у революційний час. Так було у 1989–1990 роках у Східній Європі та в Західній Україні. Але тепер, гадаю, що „революційну ініціативу“ має перехопити держава і довести справу позбавлення України решти тоталітарних пам’яток до завершення», — каже історик.

28 березня 2007 року президент Ющенко видав указ «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні», нагадує Інститут національної пам’яті. Абзацом 7 п. 3 цього указу обласні державні адміністрації зобов’язано вжити заходів щодо «демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932–1933 років в Україні та політичних репресій».

Зазначений указ станом на сьогодні є чинним, а Володимир Ленін підпадає під визначення осіб, причетних до організації та здійснення політичних репресій, пам’ятники яким мають бути демонтовані, пояснюють в Українському інституті національної пам’яті.


Читайте також:
В Україні демонтували ще одного Леніна
Коментар 1. Що таке комуністична партія?
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...