ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Масштабне вирубування лісу відбувається під Києвом

Велика Епоха
Бригада робітників з початку лютого вирубує велику ділянку лісу під Києвом недалеко від Броварів. Лісники стверджують, що вирубування викликане санітарно-оздоровчими заходами.

Місцевий житель Володимир Богуш, який регулярно здійснює лижну пробіжку в Броварському лісі, каже, що за останні півтора року це вже третя ділянка, піддана пилі і сокирі біля озера Алмазне в Деснянському районі Києва.

вырубка леса
вырубка леса

У місці, позначеному хрестиком, відбувається вирубування лісу.
Ілюстрація: The Epoch Times Україна, на основі карти Google Earth

«Я бачив 7—8 чоловік. Працюють щодня. Працює один трактор, використовуються бензопили. З 31 січня по сьогодні вирубали ділянку приблизно 150 на 50 метрів», — розповів Володимир.

За його словами, трохи північніше від місця, де зараз рубають дерева, розташований майданчик розміром понад 10 га (№3 на наступному малюнку), який вирубали ще в липні 2010 року. Майданчик розміром близько гектара трохи західніше (№2) порубали два місяці тому.

вырубка леса
вырубка леса

Ілюстрація: The Epoch Times Україна, на основі карти Google Earth (розташування і розміри майданчиків на карті — приблизні)

Експлікація:
1 — на цьому майданчику лісу вирубування розпочате 31 січня 2012 року (розміри майданчика: приблизно 50 х 150 метрів)
2 — вирубування проведене в період з середини листопада по кінець грудня 2011 року (вирубано близько 1 гектара)
3 — вирубування проводилося в червні — липні 2010 року (близько 10 гектарів дерев)


«Вони кажуть, що їх направило їхнє начальство, а ті отримали наказ згори», — говорить Володимир, посилаючись на робітників.

Проте лісники заявляють, що в цьому місці проходить планове вирубання.

«36 квартал [де зараз валять дерева] — це Білодібровне лісництво. Там минулого року рубали ліс, суцільна планова рубка відбувалася. Після 2008 року дуже багато наламало дерев, і в зв'язку з плановими санітарно-оздоровчими заходами цей ліс забирається і по весні посадять туди новий ліс», — сказав Великій Епосі чиновник з Дніпровського лісництва «Київзеленбуд», у відомство якого входить суміжні ділянки лісу.

Ц Білодібровному лісництві підтвердили факт вирубування: «Так, там зараз роблять це, є дозвіл. Просто так нічого не будуть рубати, це тільки одне дерево можуть вкрасти, а коли така площа... Ліс висохнув, і комісія у складі 8 чоловік з управління Київзеленбуду, департаменту лісового господарства винесла рішення про вирубання цієї ділянки».

На законність вирубування вказує і головний лісничий комунального підприємства «Дніпровське лісопаркове господарство» Юрій Дубів: «Там усе законно, виписаний квиток, є дозвіл». Він стверджує, що суцільне санітарне вирубання дерев проводиться через пожежі та засихання.

«Відсотків 60—70 дерев на майданчиках [у тій місцевості] висохли повністю. Останнім часом дуже зросло висихання. Там розташована ТЕЦ-6 недалеко, можливо, вона дає якісь свої викиди», — говорить Дубів.

«Навіть у місцях, де буває пожежа, як правило, насадження виживають, спостерігається одиничний відпад. А от зараз ми помічаємо, що там, де ніколи не горіло, просто ні з того ні з сього ділянка на гектар-півтора висихає», — зазначає він.

Дубів, посилаючись на вчених, говорить, що висихання, швидше за все, відбувається через падіння рівня ґрунтових вод. Чиновник також обіцяє, що навесні всі ці висохлі і вирубані ділянки будуть засаджені.

Між тим, у грудні 2010 року парламент встановив 5-річний мораторій, що забороняє видалення насаджень у київських скверах, парках, ботанічних садах, лісопарках та лісах.

Володимир Богуш не згоден із доводами лісничого про засихання, вказуючи на суцільне вирубування добрих дерев.

«У районі Лісового масиву дійсно в 2010 і 2011 роках здійснювалося вибіркове вирубання засохлих та повалених дерев. Це нормальна і позитивна практика. Але в цьому випадку на трьох зазначених ділянках проводилася і проводиться суцільне вирубування здорових дерев у величезних масштабах — гектарами».

Він вважає, що це робиться з метою подальшого продажу деревини, яка використовуватиметься для будівництва, а також виробництва меблів та столярних виробів.

«Спиляні стволи відразу ж ріжуться на 3—6 метрові заготовки — тобто зрозуміло, що на продаж. Вирубання проводиться примітивним методом вручну за допомогою бензопил кількома робітниками. Жодних вимірів на радіоактивність, певна річ, не проводиться», — зазначає Богуш, який зафіксував побачене на фотокамеру.

вырубка леса
вырубка леса

Фото: The Epoch Times Україна

вырубка леса
вырубка леса

Фото: The Epoch Times Україна

У Дніпровському лісництві підтверджують, що це асортиментна заготовка, яка піде на утилізацію або продаж як сировина.

Богуш також говорить, що використання цієї деревини для будівництва і меблів може бути небезпечним для здоров'я людей, оскільки в 1986 році ці ліси зазнали впливу Чорнобильської радіації.

«Уявіть, що ви купили меблі, які „фонять“. Наслідки для всієї родини будуть фатальними. Аналогічно, якщо купити двері чи вікна з такої деревини, або паркет», — говорить він.

Дубів не заперечує наявність радіаційного фону в цій місцевості, уточнюючи, що виявлення радіації не входить в їхню компетенцію.

«Обстеження щодо радіації ми не здійснюємо. Ми готуємо деревину і реалізуємо. А виробники меблів повинні контролювати це, тому що є різні допуски. Фон є, незалежно від того був вибух [на ЧАЕС] чи ні. Єдине питання в тому, чи не перевищує він гранично-допустимі норми», — сказав лісничий, додавши, що споживач повинен сам перевірити, чи може деревина йти на меблі чи ні.

Богуш вважає, що ці 3 ділянки, які вдалося виявити під час пробіжок, можуть бути лише невеликою частиною лісу, яка вирубується.

«Можна тільки уявити собі справжні масштаби знищення зелених зон. За таких масштабів вирування років через десять під Києвом лісів не залишиться, і ця територія почне нагадувати донецькі степи», — стверджує він.
#img_gallery#