• Турин — містичне місто Італії

  • Ганна Аллен | Велика Епоха
    Середа, 17 серпня 2011 року

Незбагненним чином Турин, «місто прогресу і містики», що прославився своєю раціональною архітектурою і науково-технічними дослідженнями, давно визнаний найбільш містичним містом Італії. Першим цю особливість відзначив Нострадамус, який залишив напис на кам'яній плиті в Турині: «Тут можна знайти і рай, і пекло, і чистилище». До цього дня в Турині, як ніде в Італії, процвітає езотерика, масонство і сектантство.Прихильники містики бачать у Турині центр добрих і злих сил, оскільки вважається, що місто є частиною трикутника білої містики (у нього входять Лондон і Сан-Франциско). Вважається, що добросердя Турина розташоване між королівським палацом і садом, близько Сидонської Капели, де зберігалася Плащаниця. А місцем проживання сил зла визнана площа Статуту в протилежній стороні міста. Під цією площею розташований спуск до місця регулювання каналізаційної системи, що, за місцевою легендою, означає ворота в пекло. Можливо, це просто необґрунтовані чутки і страхи, але місцеві жителі побоюються цього місця і обходять його стороною.

У Турині багато шанувальників чорної магії, ворожок, чаклунів і провидців. За словами Папи Римського, де святість, туди спрямовується і нечисть.Один із найбільш знакових раритетів християнства — Плащаниця — незмінно асоціюється з містичним Турином. Вона була привезена до міста в 1578 році. Мешканці злякалися, що Плащаниця буде перебувати в їхньому місті і навіть підняли повстання, проте нічого не домоглися. Всесвітня слава прийшла до Плащаниці у 1898 році, коли її зняли на плівку. Отримані кадри викликали сенсацію: у кадрах чітко проглядався чоловічий силует з численними ранами. З того часу не вщухає нескінченна суперечка. Одні впевнені, що цим льняним полотном було вкрите тіло Христа після розп'яття. Інші не згодні і вважають, що це майстерна підробка. З 1980-х років Плащаниця перейшла у власність Ватикану. Вона зберігається в кафедральному соборі, у закритому ковчегу. І показують її дуже рідко.

Одна з виняткових особливостей міста містики — суворе планування, джерело якого бере початок з римської колонії Августа Таврінорум. Зруйнована в середньовіччя, вона була відновлена в XVIII столітті архітектором Алессандро Антонеллі, який спланував строгий образ міста. У минулому були збудовані розкішні замки і пишні садиби. Поєднання з міськими палацами сформувало Вінець насолод — ланка з 14 королівських представництв, у 1997 році включених до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Крім помпезних палаців Турин окільцьовує гірське пасмо: з широких міських вулиць відкривається дивовижний краєвид на Альпи.

У місті містики гармонійно поєднуються старовинні споруди з сучасними будівлями. Перший європейський хмарочос, побудований Моле Антоні, вважався найвищою будівлею в світі до 1950 року. Під час урагану частина будівлі обвалилася. Відтоді вона втратила статус рекордсмена. Зараз це другий за висотою будинок в Італії. У ньому розташовується державний музей кіно.

Турин знаменитий концерном Фіат, заснованим у 1899 році. Він є основним італійським виробником і роботодавцем. Влада Джанні Аньєлі в 1950–1970 роках була настільки величезна, що його називали королем Італії.

Футбольний клуб «Ювентус» був заснований у Турині в 1897 році. Він прославив рідне місто неодноразовими перемогами в чемпіонатах. «Ювентус» має статус всесвітньо домінуючого футбольного клубу. У ньому грали такі відомі футболісти як Платіні (який зараз є президентом Європейської футбольної асоціації UEFA), Зідан, Капелло, Дель П'єро і Баджо.

За однією з багатьох версій, Турин заснували єгиптяни. Колекція Єгипетського музею є другою за величиною після музею в Каїрі.

У 1404 році в Турині був заснований найстаріший університет Італії. В ньому отримували якісну освіту не лише італійці, але й інші європейці та представники інших континентів.

Нинішній Турин йде в ногу з часом. Перетворення, повороти, злети і падіння — буквально все викликає захват в Турині. Кардинально перевтілюючись, він приводить до великих змін по всій Італії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...