• Мадагаскар — острів лемурів

  • Поліна Колодіна | Велика Епоха
    Четвер, 28 червня 2012 року
Мадагаскар — невеликий «континент», розташований в 400 кілометрах від Африки, — є одним із найбільших островів на планеті.

У 1500 році португальський мореплавець Дієгу Діаш зі своєю флотилією прямував до Індії, в результаті шторму вони збилися з курсу. Так було відкрито унікальний тропічний острів в Індійському океані. Острів Мадагаскар — справжня екзотика, дика природа з океаном, горами, джунглями. На острові можна побачити неповторні гейзери, чимало водоспадів, красиві озера, утворені в кратерах згаслих вулканів.

Природа острова Мадагаскар унікальна. Тільки тут розташоване царство лемурів, яке налічує кілька десятків видів. Лемури є символом острова і національним надбанням. Прабатьки мавп — лемури — довірливі, соромливі і миролюбні. У результаті нічного способу життя їхні очі стали дуже великими. Розміри лемурів коливаються — від мишачого лемура до гігантського мегалодапіса, який досягає розмірів з горилу.

Найпопулярніший представник лемурів — котячий лемур ката. У них смугастий чорно-білий хвіст, і розміром вони з домашню кішку. Ката живуть у зграях, в яких верховенство належить самкам. Безперечний факт, що матріархат на Мадагаскарі поширюється і на мешканців острова.
острів Мадагаскар фото
Корінні жителі Мадагаскару вірять у містику. Вони вважають, що лемурами стають душі померлих людей. Саме тому до лемурів ставляться трепетно і дбайливо. І вважається, що вбивши лемура, можна занапастити уособлення рідних. За звичаями місцевого населення, кожне дерево, озеро носить своє ім'я, значення, зміст і силу. Біля священних місць — а таким може бути будь-яке водоймище, дерево або галявина — діють дуже суворі правила: не вживати свинину і не з'являтися жінкам у штанах.

Острів Мадагаскар по праву можна вважати цілим континентом, тому що тут мешкають рідкісні види рослин і тварин. Острів розташований у тропічній зоні. Тут ростуть тисячі різноманітних видів орхідей, сім видів баобабів. Фауна до 80% є неповторною, багато видів тварин не зустрічаються більше ніде на планеті. До них належать найбільші метелики у світі, різні хамелеони і зелені мавпи. У національному парку поблизу міста Амбалавао можна захоплюватися соковитими долинами і високими гірськими вершинами.

Найбільш дощовою є східна частина острова лемурів, яка заросла густими тропічними лісами, вона заповнена мільйонами найкрасивіших комах і птахів. Тут мешкає найкрасивіший метелик — мадагаскарська уранія. Розмах її крил становить більше 10 сантиметрів, милуватися нею можна в будь-який час року. На жаль, в результаті вирубки лісів для обігрівання населення, багато тварин позбавляються свого будинку, їм загрожує знищення.
острів Мадагаскар фотоострів Мадагаскар фотоострів Мадагаскар фото
Одним із чудес острова Мадагаскар є Мертве озеро. Воно з усіх боків затиснуте між гранітних скель. Вода в озері темна, майже чорна, але дуже чиста. Глибина становить 400 метрів, при порівняно невеликих розмірах — 50 на 100 метрів. В озері немає живих організмів, тому воно й носить таку назву. Місцеві жителі кажуть, що ще нікому не вдавалося його переплисти.
острів Мадагаскар фото
Південна частина унікального острова Мадагаскар надзвичайно посушлива, всюди зустрічаються піщані дюни, а колір ґрунту — червоний, в цьому схожість з африканським континентом.

Кістки місцевих динозаврів зберігаються в палеонтологічних музеях, там можна зустріти недавно вимерлу гігантську птицю епіорніса, розміри якої досягали дорослого слона.

Величезний свиноподібний лемур зберігається в Американському музеї натуральної історії. У нього голова і п'ятачок як у звичайної свині, а все тіло і кінцівки — як у людини.

Столиця Мадагаскару — Антананаріву — височіє на висоті півтора кілометра над рівнем моря. Вуличні музиканти, усипальниці монахів, незвичайні пам'ятники, фортеці та руїни створюють традиційно колоритний образ міста. У головному місті розташований ринок Зума, що в перекладі означає «п'ятниця», — найбільший у світі ринок під відкритим небом. Столичні жителі привітні й добродушні.

острів Мадагаскар фотоострів Мадагаскар фото

Підписатися:

Коментарі