• Національний парк Еверглейдс, Флорида

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 27 серпня 2011 року
Національний парк Еверглейдс (Флорида) — одна із найбільших субтропічних зон дикої природи у США, міжнародний біосферний заповідник, на території якого мешкають такі рідкісні і вимираючі види тварин, як американський крокодил, пантери Флориди, а також символи Флориди — західно-індійський ламантин і чорна пантера.

Територію національного парку Еверглейдс, що включена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, складають безліч дрібних і великих озер, боліт, проток, річок із невеликими острівцями покритої лісом суші й густі зарослі трав. Деякі острівці зберігають пам'ять стародавніх індіанських поселень.

«Трав'яниста вода», або «па-хай-оки», як називали ці незвичайні субтропічні чагарники американські індіанці, колись займали територію у 10361 кв. км, а сьогодні їх площа скоротилася до 7000 кв. км.

Особливістю національного парку Еверглейдс називають багатоманіття мешканців водного середовища, заселену багатьма видами птахів і рептилій, у тому числі й таких, що перебувають на межі зникнення. На території парку прокладені як піші, так і автомобільні маршрути, дотримуючись яких, можна з близької відстані спостерігати диких птахів, що вільно сидять на перилах дощаних помостів.

Природа національного парку Еверглейдс унікальна: у заростях мангових дерев, у сотнях малих озер і річок, болотах знайшли притулок гостроморді крокодили і американські ламантини — часто можна побачити, як вони гріються на поверхні води у прохолодні ранкові години.

Тут можна зустріти лісових лелек, ібісів, пеліканів, пастушкових журавлів і навіть хижих шулік. Еверглейдс став домівкою для канадських річкових видр, міссісіпських алігаторів і гостромордих крокодилів: тільки тут крокодили і алігатори співіснують разом.

Флора національного парку — це більше 2000 різних видів рослин, як тропічних, так і зростаючих у помірному кліматі: червоні мангрові дерева з великими повітряними коренями, морський виноград, сосни, кипариси, дуби, фікуси, чорнильні дерева і безліч дикорослих орхідей, також кактуси і папороті.

Національний парк Еверглейдс — другий за величиною національний парк у США — це і низинні прерії, і мангрові прибережні ліси, і прісноводні болота, і соснове рідколісся, де мешкає безліч тварин.

У жовтні 2005 року у південній частині Флориди пройшов ураган Уілма, який завдав значної шкоди Національному парку Еверглейдс.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...