• У шотландському зоопарку очікують періоду спарювання панд

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    П'ятниця, 1 березня 2013 року
Для зоологів Единбурзького зоопарку, що спостерігають за великими пандами Ян Гуан (Сонечко) і Тянь Тянь (Милашка), наступають неспокійні часи. Фахівці стверджують, що наближається період спарювання панд, який в цьому році починається раніше звичайного. Про це повідомляє сайт зоопарку.

Обидві панди вже змінили поведінку, що вказує на близьку готовність до спарювання. У самця виріс апетит — Ян Гуан швидко набирає масу тіла, щоб досягти найкращого фізичного стану до початку періоду розмноження. Ян Гуан також почав робити стійки на передніх лапах біля каменів, дерев і стін вольєра, як можна вище від землі, позначаючи їх своїм запахом. У дикій природі така поведінка є демонстрацією сили самців, щоб самка змогла вибрати серед них найкращого.

Тянь Тянь, у свою чергу, стала видавати закличні звуки, характерні тільки для періоду розмноження і роздивлятися Ян Гуана крізь огорожу вольєра. Після завершення періоду спарювання панди намагаються не турбувати одне одного, адже це одиночні тварини, що полюбляють тиші.


У квітні минулого року панд вперше з моменту поселення в зоопарк звели разом, проте налагодити їх відносини так і не вдалося. Не допоміг навіть «тунель кохання», спеціально побудований для цього. Невдачу списали недосвідченості бамбукових ведмедів. У цьому році фахівці прогнозують, що сезон спарювання почнеться в березні, і сподіваються, що у панд все ж з’явиться потомство.

У неволі великі панди розмножуються дуже рідко, тому співробітники зоопарку роблять усе можливе, щоб незабаром почути тупіт лап малюків. Адже за рік лише 48 годин дано природою бамбуковим ведмедям для спарювання. Для синхронізації циклів репродукції обох панд вчені Королівського зоологічного товариства Шотландії вивчали досвід їх розведення з усього світу. І якщо у Ян Гуана і Тянь Тянь все ж з'явиться потомство, то зоопарк чекатиме небувалий наплив відвідувачів.

Шотландія взяла великих панд у Китаю в оренду на 10 років. Це вдалося зробити після п'яти років переговорів. Ян Гуан і Тянь Тянь прибули в зоопарк Единбурга на початку грудня 2011 року, подолавши понад 8000 кілометрів. Щорічно за кожну панду зоопарк виплачує Китаю близько $1 млн. Усе можливе потомство панд, за умовами оренди, є власністю Китаю.

Відео. Велика панда Ян Гуан в Единбурзькому зоопарку.

Підписатися:

Коментарі