• Дитинча горили вчиться ходити в Брістольському зоопарку

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Вівторок, 8 травня 2012 року
Біля Острову горил у Брістольському зоопарку помітний наплив відвідувачів. І це не дивно — не кожен день трапляється побачити, як дитинча горили невпевнено робить свої перші кроки. На самостійну прогулянку 4 травня 2012 року наважився семимісячний малюк на ім'я Кукена, повідомляється на сайті Брістольського зоопарку.

Дитинча західної рівнинної горили з'явилося на світ 27 вересня 2011 року і всі сім місяців не розлучалося зі своєю матір'ю Соломією, подорожуючи у неї на руці просторами Острова горил (спеціалізованого відділення зоопарку для горил). Тепер же настав час для його перших самостійних досліджень.

Малюк Кукена трохи хвилюється. Чіпляючись за руку і шерсть своєї матері, він оглядається навколо, перш ніж відпустити Соломію і зробити свій перший боязкий крок. Однак цікавість бере верх і рухи Кукени поступово стають все більш упевненими. За сім місяців дитинча настільки зміцніло фізично, що вже в змозі пересуватися околицями Острова горил на чотирьох лапах.

Співробітник зоопарку Алан Тойн, що доглядає за горилами, стверджує, що Кукена прекрасно розвивається і вже досяг чудових результатів. Алану Тойну радісно бачити його самостійні кроки і перші ознаки незалежності від Соломії, хоча допомога матері знадобиться маляті ще дуже довго, повідомляється в прес-релізі сайту зоопарку. Малюк вже час від часу пробує на зуб м'які фрукти, такі як банани, але основним його харчуванням аж до трьох років залишиться молоко Соломії.

«Кукена поводиться все більш активно, але поки побоюється віддалятися від Соломії, яка пильним оком спостерігає за своїм малюком. Коли вони залишаються наодинці удвох, Соломія дозволяє маляті віддалитися від себе на кілька метрів. Але якщо поруч з'являються інші мавпи, Соломія утримує Кукену поблизу, тому що молоді горили люблять побігати, а такі ігри небезпечні для юного створіння», — додає Алан Тойн.

Дитинча горили Кукена з'явилося на світ у рамках програми відтворення рівнинних горил, що перебувають під загрозою зникнення в дикій природі. Слово «Кукена», що стало ім'ям для малюка горили, означає «любов» у перекладі з мови племені Лунда, що живе на північному заході Замбії. Спочатку це плем'я жило в Конго, де західні рівнинні горили ще зустрічаються в природному середовищі існування.


Брістольський зоопарк входить до п'ятірки найстаріших зоопарків світу, а також є найстарішим зоопарком, заснованим не в столичному місті. Розташований на півдні Англії зоопарк був відкритий для відвідувачів у 1836 році і по праву пишається своєю 176-літньою історією. Сьогодні тут мешкає понад 7000 тварин 420 видів. Примітно також те, що зоопарк був створений на кошти місцевих жителів. Землю під влаштування закладу викупили 220 акціонерів, що одержали згодом право на спадкове безкоштовне відвідування зоопарку.

У 19 столітті зоопарк вже був серйозним центром дослідження живої природи і разом із тим був найпопулярнішим у місті місцем відпочинку. Тут проводилися виставки квітів, влаштовувалися змагання з крикету, тенісу та стрільби з лука. Відвідувачі також могли здійснити прогулянку на човнах по озеру або послухати гру музикантів. А дітлахи з задоволенням каталися на спині слона Раджі. Його знаменита попередниця, слониха Зебі, відрізнялася розпещеною вдачею — обожнювала з'їдати солом'яні капелюшки у розсіяних відвідувачок на радість публіці.

Брістольський зоопарк сьогодні — це величезний комплекс, що складається з трьох підрозділів: Брістольського зоологічного саду, розташованого в центрі міста на 5 гектарах; науково-дослідного товариства, що займається збереженням популяції тварин; національного парку дикої природи, що розкинувся на площі в 55 гектарів. Брістольський зоопарк — це не тільки науковий, але також і освітній заклад. Практично щороку тут проводяться виставки, що представляють рідкісних і зникаючих тварин — від горил, азіатських левів і рудих панд до фламінго і метеликів.

Відео. Дитинча горили вчиться ходити.

Підписатися:

Коментарі