• Найбільша у світі риба — китова акула

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Субота, 2 листопада 2013 року
Риболовля для любителів — це в першу чергу відпочинок, а для професіоналів — спорт. Але у всіх рибалок є одна мрія — піймати найбільшу здобич. Хай то річкова риба: короп, сом, щука, сазан чи морська — тунець, баракуда або акула. Але якщо говорити про найбільшу у світі рибу, то це, звичайно, китова акула (Rhincodon typus). Її величезні розміри дають можливість припустити, що багато легенд і розповідей про морських чудовиськ були вигадані саме після зустрічі з цим гігантом.

Найбільша у світі риба — китова акула.

Найбільша у світі риба — китова акула.

Фото: Zac Wolf/En.wikipedia.org

Довжина китової акули може перевищувати 10 м, вага — 12 т. Існують відомості, що деякі особини досягають 18—20 м! Звісно, з такими розмірами особливо не розженешся. Найбільша у світі риба не здатна розвивати швидкість більшу, ніж 5 км/год. У порівнянні з іншими представниками свого виду, це досить млява і апатична істота.

Найбільша у світі риба — китова акула.

Найбільша у світі риба — китова акула.

Фото: Fiona Ayerst/Photos.com

Ця найбільша у світі риба живе у водах Світового океану тропічних широт. У різних місцях варіюється лише кількість груп акул. Наприклад, поки вчені не змогли пояснити, чому китові акули уподобали риф Нінгейлу (Австралія), уздовж якого збираються сотнями. Швидше за все, так відбувається через велику кількість тут підходящого для них корму.

Взагалі донедавна цей вид акул вважався маловивченим. Це пояснюється і малою чисельністю китових акул, і величезними розмірами особин і проблемами під час транспортування. Лише сучасні методи вивчення за допомогою дистанційних маячків дали більш достовірну і повну інформацію про найбільшу рибу на Землі.

Сноркелінг із найбільшою у світі рибою — китовою акулою.

Сноркелінг із найбільшою у світі рибою — китовою акулою.

Фото: Comstock/Photos.com

Всупереч загальній думці про те, що всі акули хижаки, китова акула харчується лише планктоном, креветками і маленькою рибкою. Тому для людини вона абсолютно нешкідлива. Досвідчені норці кажуть, що до неї вільно можна підпливти, погладити рукою і навіть покататися верхи!

Паща найбільшої у світі риби.

Паща найбільшої у світі риби.

Фото: Krzysztof Odziomek/Photos.com

Зуби у найбільшій у світі риби не такі вже й страшні, не перевищують і 6 мм. Та вони їй особливо й не потрібні, адже їжу ними жувати не доводиться. Китова акула плаває з роззявленою пащею неглибоко від поверхні і фільтрує воду через зябра, відокремлюючи від неї їжу. Паща, звичайно ж, у такої «рибки» не маленька і сягає іноді півтора метри в діаметрі.

Забарвлення найбільшої у світі риби — китової акули.

Забарвлення найбільшої у світі риби — китової акули.

Фото: Arvydas Kniuketa/Photos.com

Китова акула має цікаве неоднорідне забарвлення. Верхня частина її тіла (зазвичай темно-синя або сіра) вкрита білими або жовтуватими смугами і плямами. Живіт світлого відтінку. Особливістю цієї найбільшої у світі риби є товщина її шкури, яка іноді може сягати 10 см.

Найбільша у світі риба — об'єкт промислу.

Найбільша у світі риба — об'єкт промислу.

Фото: Charlie Thompson/Ru.wikipedia.org

Незважаючи на такий захист, китова акула страждає від людського промислу. Особливо різко скоротилася чисельність її популяцій у Тихому та Індійському океанах. Тут населення відловлює акул для вживання в їжу. Також китові акули стали об'єктом туристичного бізнесу. Спеціальні дайвінг-тури «з полювання» на найбільшу у світі рибу можна знайти в США, Мексиці, Австралії, на Філіппінах, Карибах, Мальдівах.

Найбільша у світі риба в Осакському акваріумі.

Найбільша у світі риба в Осакському акваріумі.

Фото: Aoates/En.wikipedia.org

Похвалитися своєю найбільшою у світі рибою можуть акваріуми Тайвані та ОАЕ. Там мешкають не найбільші екземпляри (довжиною приблизно 4 м), але потік допитливих глядачів у ці океанаріуми не зменшується ніколи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...