• Найменший собака у світі — чихуахуа на прізвисько Бу-Бу

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Субота, 2 листопада 2013 року
Буржуазна мода на маленьких песиків, що допитливо виглядають із дамських сумочок, зародилася у Франції в епоху Відродження. Тоді жодна світська дама не могла дозволити собі з'явитися на публіці без свого кудлатого чотирилапого друга. Також є відомості, що більше трьох тисяч років тому мініатюрні породи собачок були привілеєм для дружин китайських імператорів і багатих вельмож.

Найменший собака у світі — чихуахуа.
Найменший собака у світі — чихуахуа. Фото: Photos.com
Найменший собака у світі: мода на чихуахуа.
Найменший собака у світі: мода на чихуахуа. Фото: Photos.com

Сьогодні Книга рекордів Гіннеса відстежує усі видатні досягнення й унікальні показники не лише людей, а й братів наших менших. Так, наприклад, згідно з офіційним сайтом Книги, титул найменшої собаки у світі вже котрий рік поспіль підтверджує крихітна чихуахуа на прізвисько Бу-Бу (Boo-Boo). Ця рекордсменка, на зріст 10,16 см і вагою 675 г, своїми розмірами більше нагадує морську свинку. Їй усього 4 роки, а про це малятко знає вже весь світ.

Найменший собака у світі — купочка щастя.
Найменший собака у світі — купочка щастя. Фото: Photos.com
Найменший собака у світі — чихуахуа.
Найменший собака у світі — чихуахуа. Фото: Photos.com

Незважаючи на свої іграшкові розміри, собаки породи чихуахуа мають гарну реакцію, вони швидкі в русі й абсолютно безстрашні.

Предком найменшої собаки у світі вважається течічі, про яку збереглися згадки ще з часів цивілізацій Ацтеків і Майя (бл. 1500 р. до н.е.). Тоді ця порода собачок вважалася священною. Назва «чихуахуа» походить від однойменного мексиканського штату, де пізніше були виявлені течічі.

Найменший собака у світі — чихуахуа.
Найменший собака у світі — чихуахуа. Фото: Photos.com

За типом хутра породу найменших собак у світі ділять на два види: довгошерсті та гладкошерсті. Забарвлення чихуахуа може бути найрізноманітнішим, переважно зустрічаються собачки з рудим, палевим і біло-кремовим відтінками хутра. Вони можуть бути дво-, триколірні, а також крапчасті, з різними масками. Ця порода собак унікальна тим, що стандарт ваги однієї особини може коливатися в межах 500—3000 г.

Найменший собака у світі: різновиди чихуахуа.
Найменший собака у світі: різновиди чихуахуа. Фото: Photos.com

Відомим представником породи найменших собак у світі є чихуахуа на прізвисько Тінкербелл. Це улюбленець американської світської левиці Періс Хілтон, усім відомої спадкоємиці найбільшої у світі мережі готелів «Hilton Hotels». Епатажна Періс любить виносити свого улюбленця на прогулянки під спалахами фотокамер папараці.

Найменший собака у світі: чихуахуа Періс Хілтон.
Найменший собака у світі: чихуахуа Періс Хілтон. Фото: Phil McCarten/Getty Images

Російські зірки також віддають перевагу чихуахуа. Свою найменшу собаку у світі мають телеведучі Дмитро Нагієв і Лєра Кудрявцева, акторка Ганна Большова, співак та музикант Євген Осін.

Господарі чихуахуа кажуть, що, незважаючи на крихітні розміри вихованців, вони безмежно віддані й дуже люблять тих, хто про них піклується.

Сучасна мода на найменших собак у світі продиктована крім естетичного задоволення також і їх практичністю. Таке крихітне звірятко не створює проблем на прогулянці, його можна взяти з собою у подорож, воно не буде заважати вам у автомобілі.

Найменший собака у світі — чихуахуа.
Найменший собака у світі — чихуахуа. Фото: Photos.com

Завдяки своїм специфічним розмірам, цей найменший собака у світі завжди залишиться для вас щеням, яке б довге життя він не прожив. Звичайно, що під час догляду за такою крихіткою варто враховувати чимало нюансів. Наприклад, не можна дозволяти щеняті спати з вами у ліжку чи сидіти у кріслі. Заборонено брати його під пахви або тягнути за лапу і т.д.

Найменший собака у світі — чихуахуа.
Найменший собака у світі — чихуахуа. Фото: Photos.com

Незважаючи на величезну кількість таких ось «не можна», щастя, яке здатна подарувати вам ця істота, обернено пропорційне її крихітному розміру.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...