• У лебединому садку Ебботсбері з'явилися перші пташенята

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Понеділок, 21 травня 2012 року

У колонії лебедів-шипунів, що гніздяться в містечку Ебботсбері графства Дорсет на півдні Англії, настав час появи пташенят. Щороку в травні — червні у лебединому садку (як ще називають поселення граціозних птахів) вилуплюються кілька сотень «гидких каченят».

У цьому році через ранню і теплу весну перші шість пташенят з'явилися на світ ще 26 квітня, як повідомляється в прес-релізі садку. Однак через сильні дощі та вітер пташенята довгий час не виходили з гнізда. І тільки в травні, коли погода втихомирилася і засяяли промені сонця, батьки-лебеді наважилися вивести малюків на першу прогулянку. За весь час існування колонії потомство у лебедів з'являлося набагато раніше звичайного терміну всього двічі, причому останній раз — у минулому році. У нинішньому році у лебединому садку, що нараховує до 900 птахів, очікується збільшення до 1000 пухнастих грудочок-пташенят.

За традицією, корені якої йдуть від монахів-бенедиктинців, які володіли містечком Ебботсбері, прийнято вважати, що поява першого пташеня лебедя говорить про настання літнього сезону і першого літнього дня в Ебботсбері.Лебединий садок в Ебботсбері місце унікальне. Це єдина у світі колонія, де гніздуються лебеді, за якою доглядають люди. Птахи гуляють, плавають і літають абсолютно вільно. Тут немає кліток, а тільки відкриті вольєри, бо лебединий садок — це не зоопарк, а заповідник-притулок. Крім того, це найбільше у світі місце гніздування лебедів — ніде більше неможливо побачити такого скупчення гнізд чарівних птахів (площа лебединого садку всього 1 гектар).

Завдяки своєму розташуванню на прекрасних берегах графства Дорсет лебединий садок давно перетворився на популярне місце відпочинку і спілкування з чарівними птахами. Відвідувачі безперешкодно гуляють поруч із лебедями, беруть участь у їх годівлі (щодня збирається на бенкет до 600 особин), любителям природи також дозволяється потримати в руках пташеня під наглядом співробітника-орнітолога. Нагадають про відвідини цього цікавого місця сувеніри, які пропонується придбати в місцевій крамниці.

Історія лебединого садку досить довга. У 1040 році в селі Ебботсбері монахи-бенедиктинці заснували монастир святого Петра і разом із ним лебедину ферму. Точна дата створення ферми невідома. Згадки про неї знайшли в записах, які датуються 1393 роком. Однак, як вважають історики, ферма існувала і в більш ранні роки. Лебедів монахи вирощували для прикрашання своїх столів — граціозні форми радували око, а м'ясо птахів — шлунки ченців.

У 1539 році лебедина ферма припинила своє існування разом із монастирем, зруйнованим військом Генріха VIII Тюдора у період Реформації, коли у всій Англії закривалися чернечі обителі з повним вилученням майна та вигнанням братії. Згодом монастирські землі перейшли у приватну власність, яка зберігається протягом 15 поколінь аж до сьогоднішнього часу.

В наші дні чудова природа навколо лебединого садку стала місцем паломництва не тільки орнітологів і мандрівників, але також представників світу кіно — саме тут знімали деякі сцени фільмів про Гаррі Поттера.

Відео. Лебединий сад Ебботсбері. 

Відео. Перші шість пташенят цього року виходять із гнізда. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...