• Вихованці зоопарку в австралійському місті Даббо

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Четвер, 10 травня 2012 року
Зоопарк «Західні рівнини Таронга» розкинувся на території площею 300 гектарів (3 кв. км) приблизно за чотири кілометри від австралійського міста Даббо. Зоопарк по праву вважається головною місцевою пам'яткою.

Відвідувачі приходять сюди не лише для того, щоб помилуватися на місцевих і екзотичних тварин, але й щоб по-справжньому відчути злиття з дикою природою і заразом навчити дітей основам біології. Адже вихованці парку-заповідника не мучаться у вольєрах за високими ґратами. Тварини мешкають в умовах, максимально наближених до природних, і відокремлені від відвідувачів лише невисокими бар'єрами.

А «братів наших менших» мешкає тут чимало — близько 800 екзотичних і 1000 місцевих видів. І за всіма з терпінням і любов'ю доглядають співробітники зоопарку — годують, умивають і чистять. Адже вихованцям необхідно бути в прекрасній формі й перед відвідувачами виглядати красивими. Ось про цю «залаштункову» сторону життя зоопарку, ви зможете дізнатися з пропонованого фотоогляду.


Зоопарку «Західні рівнини Таронга»(Taronga Western Plains Zoo), також відомому як «зоопарк Даббо», трохи більше 35 років — уперше він відкрився для відвідування 28 лютого 1977 року. Задум створення зоопарку біля міста Даббо (столиці західної частини регіону Новий Південний Уельс) як доповнення до сіднейського зоопарку Таронга виник у кінці 60-х років минулого століття. Місцеве зоологічне співтовариство підійшло до втілення плану з усією серйозністю і увагою. Новий зоопарк було вирішено розбити на місці старої військової бази часів Другої Світової війни біля міста Даббо.

При відкритті кількість мешканців парку-заповідника була невелика порівняно з днем сьогоднішнім — усього 36 видів тварин із 6 країн. Як того хотіли зоологи, для вихованців були створені умови, максимально наближені до природного середовища. Місце вольєрів і дротяних сіток зайняли невисокі огорожі, що дозволяють відвідувачам зоопарку почувати себе немов на лоні дикої природи.

У 1992 році зоопарк удостоївся відвідування високої гості — королеви Великобританії Єлизавети II. Через 2 роки зоопарку була присвоєна вища нагорода туристичного співтовариства Австралії. У житті зоопарку, в ті роки відомого просто як «Зоопарк західних рівнин», траплялися й веселі моменти. Так, у вересні 2006 року його відвідав британський комік Джон Гліс, який посприяв у зборі коштів для придбання індійського носорога.

21 січня 2008 року зоопарк змінив назву. Замість «Зоопарку західних рівнин» він став іменуватися «Західні рівнини Таронга». У перекладі з мови аборигенів-бушменів слово «таронга» означає «чудовий вигляд».
Підписатися:

Коментарі