ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Випадки захворювання на віспу мавп розслідуються в Європі, США та Канаді

Велика Епоха
Визнана з 1959 року, віспа мавп — це захворювання, що викликається вірусом варіоли, спорідненим з вірусом варіоли людини. У людей це захворювання призводить до смерті кожного п'ятого пацієнта. (wikipedia)

За даними органів охорони здоров'я та місцевих ЗМІ, у кількох європейських країнах: США, Канаді та Великій Британії — розслідуються підозрювані та підтверджені випадки "віспи мавп", причому останні підтверджені випадки зафіксовані в Італії та Швеції.

За даними ВВС, у середу випадки захворювання були підтверджені в США, Іспанії та Португалії, а в Канаді є 13 підозрюваних випадків.

"Віспа мавп" найбільш поширена у віддалених районах Західної та Центральної Африки, і випадки захворювання за межами цих регіонів часто пов'язують із поїздками до цього району.

"Віспа мавп" —  це рідкісна вірусна інфекція, яка зазвичай протікає у легкій формі і від якої більшість людей одужують протягом кількох тижнів, згідно з даними Національної служби охорони здоров'я Великобританії.

Вірус не поширюється легко поміж людей, і ризик для населення вважається дуже низьким.

Перший випадок захворювання у Великій Британії був зареєстрований 7 травня. Агентство з безпеки охорони здоров'я Великобританії повідомило, що пацієнт нещодавно подорожував до Нігерії, де, як передбачається, заразився вірусом перед поїздкою до Англії.

В даний час у Великій Британії підтверджено дев'ять випадків захворювання. Джерело цих інфекцій поки не встановлено, але, зважаючи на все, ці випадки були "місцево придбаними", повідомляє Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).

У Європі один підтверджений випадок захворювання був зафіксований у Швеції у четвер, а також один в Італії. Шведська влада заявила, що їм невідомо, як людина заразилася вірусом, але місцеві ЗМІ повідомили, що людина в Італії нещодавно повернулася з Канарських островів.

П'ять підтверджених випадків захворювання також було зареєстровано в середу в Португалії та сім в Іспанії.

Хоча вакцину від "віспи мавп" не схвалили в Європі, за повідомленнями іспанської газети El Pais, органи охорони здоров'я Іспанії закупили тисячі вакцин проти віспи, щоб впоратися зі спалахом захворювання.

Це захворювання відноситься до того ж сімейства вірусів, що й віспа.

У Північній Америці органи охорони здоров'я американського штату Массачусетс також підтвердили, що один чоловік заразився "віспою мавп". Нещодавно він побував у Канаді, де, за повідомленнями місцевих ЗМІ, розслідується 13 ймовірних випадків зараження вірусом.

За словами представників охорони здоров'я, чоловіка було госпіталізовано, він перебуває в "гарному стані" і "не становить небезпеки для суспільства".

Що таке "віспа мавп"

Відома з 1959 року, віспа мавп —  це захворювання, що викликається вірусом варіоли, спорідненим з вірусом варіоли людини. У людей це захворювання може спричинити смерть у кожного п'ятого пацієнта.

Зазвичай захворювання протікає у легкій формі, більшість пацієнтів одужують протягом кількох тижнів. Однак не виключено можливості важких форм і навіть смерті. Воно не має високої швидкості поширення серед людей, але дуже легко передається людям, які неодноразово та регулярно живуть в одному приміщенні з інфікованою людиною.