• Чи вірить молодь, що зможе професійно реалізуватись — опитування

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 1 серпня 2013 року

Українська студентська та учнівська молодь по-різному оцінює свої шанси знайти хорошу роботу та зробити кар’єру. Скептики кажуть, що влаштуватись в хороше місце можна переважно «за знайомством», а оптимісти відмічають, що перспективи все ж є, до того ж, непогані.

Отож, запитання від Великої Епохи:

«Чи є в Україні можливості для професійної реалізації молоді?»

Вероніка Федоренко, 16 років, учениця:

Ні. Моя особиста думка: держава так все поставила, що у нас можна влаштуватися на хорошу роботу або за гроші, або по зв'язках, щоб отримувати гідні гроші. І, щоб отримувати гідну зарплатню, ти повинен брати участь в корупційних схемах, [брати хабарі], тільки так.

Аліна Галушка, 23 роки, журналіст:

Я вважаю, що можливості для реалізації є, але це дуже складно, тому що молодим людям доводиться самостійно досягати всього або мати якісь зв'язки, щоб влаштуватися на роботу, проявити себе професійно. І це знов-таки залежить від професії, яку вони обирають. Тому що на даний момент людям гуманітарних спеціальностей, як на мене, робити нічого, на жаль, тому що знайти роботу дуже складно. Мені здається, представникам технічних спеціальностей легше.

Якщо говорити про юристів, то багато хто говорить, що їх забагато, але на мій погляд, якщо юрист хороший, то він знайде своє місце. Просто дуже багато таких, хто отримує диплом, не розвивається в цій сфері далі, не працює над собою. Тобто те, що їм дали в університеті, — вони на цьому зупинились. Те ж саме з економістами.

В Україні дуже розвинена сфера обслуговування — там точно можна працювати. А в плані професіоналізму, то в банках, я думаю, економісти, фінансові працівники можуть себе знайти, якщо вони будуть добре підковані.

Дар'я Верескун, 19 років, студентка:

Люди зараз проходять або за гроші, або по знайомствах, або якщо людина дуже талановита, добивається всього самостійно і прагне до своєї мети. Якщо вона дійсно цього хоче, то доб'ється. Але перспектив взагалі мало, бо влада у нас така... не дуже хороша.

Наталія Буряковська, 21 рік, студентка:

Враховуючи те, що я вчуся не в Україні, можу сказати, що, на жаль, як би не старались, молоді люди в Україні не можуть собі ні роботу знайти, ні просуватися по кар'єрній драбині. Тільки тому, що все йде згори. Якщо там є помилка, то помилка буде у всій системі. Для мене це так і виглядає.

І якщо наші молоді люди намагаються щось знайти за своєю спеціальністю, на жаль, знайти щось дуже складно тільки тому, що навіть якщо вони мають якийсь досвід, вони приходять на роботу, і їх переучують заново, що для мене не є правильним.

Тоді навіщо ми вчимося в університетах, якщо ми приходимо на роботу, а нас вчать всьому наново? Якось все це нелогічно. У нас дуже хороша теоретична база, але мало практичної, тому існує проблема.

Однак я скажу ще: хто має бажання, той і роботу знайде, і просунеться по кар'єрній драбині.

В Польщі трошки вища ймовірність того, що можна буде знайти роботу, але, знову ж, все це залежить від бажання.

Артем Мелянюк, 23 роки, навчається і працює в рекламному агентстві:

Так. Для мене Україна — це ідеальна країна, європейська країна. У нас є вільна ніша у сфері технологій ІТ та в сфері менеджерів вищого класу. У нас себе реалізувати набагато легше, ніж у країнах Євросоюзу. У мене є досвід працевлаштування в країнах Євросоюзу та в Америці, і, скажімо так, у нас набагато легше. Якщо ти вчишся на рівні європейських країн чи Америки, у нас себе легше реалізувати. Зрозуміло, що не у всіх професіях, але в більшості — так.

ІТ-технології у нас зараз опускаються на рівень нижче, тому що у нас зараз йде конкуренція з Індією та азіатськими країнами. У нас люди себе цінують дорожче, і робочу силу легше з аутсорсингу наймати.

Скажу про себе, у сфері маркетингу реалізувати себе можна, починаючи в рекламних агентствах, тому що маркетинг у нас поки ще поняття відносно нове.

Ксенія Полянська, 24 роки, соціолог:

Так, я вважаю, що є, і моя думка підкріплена моїм життєвим досвідом, тому що я сама закінчила вищий навчальний заклад і зараз працюю за фахом. Отримую гроші, яких, я вважаю, мені вистачає для гідного життя і навіть для того, щоб допомагати батькам. Мені 24 роки, так що можна сказати, що я пройшла становлення як молодий спеціаліст.

Перспективи кар'єрного росту — думаю, так, вони теж є. Навіть якщо не в тій фірмі, в якій я працюю, то можна піти на підвищення в іншу фірму.

В інших сферах — в залежності від того, в яких. Якщо брати, скажімо, такі сфери як юридичну, економічну — ті, де ринок достатньо насичений професіоналами, — то це складніше, тут потрібно більше виділятися, більше працювати над собою. А в тих сферах, які досить молоді або в яких не вистачає фахівців, дуже просто знайти роботу за умови, що сам молодий спеціаліст достатньо кваліфікований, тобто що він не просиджував в університеті штани п'ять років, а дійсно вчився, десь практикувався, десь отримував якийсь досвід.

В принципі, я вважаю, що перспективи досить гарного кар'єрного просування цілком реальні, але це, знову ж, залежить від молодого фахівця і від сфери, в якій він бажає працювати.

Стежте за місцевими та всесвітніми опитуваннями від Великої Епохи кожного тижня. Репортери видання розпитують людей про їхнє бачення місцевої ситуації та світових подій.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...