Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Сріблясті чайки бояться людського погляду, — дослідження

Середа, 9 вересня 2020 року

Сріблясті чайки підпускають людей ближче, якщо ті на них не дивляться. До такого висновку прийшли британські орнітологи, проаналізувавши поведінку 155 птахів ыз південно-західного узбережжя Великобританії. Як наголошується в статті для журналу Animal Behaviour, відслідковувати напрямок людського погляду вміють навіть молоді особини. Це означає, що така навичка або вроджена, або набувається на ранніх стадіях життя.

Багато видів чайок пристосувалися жити і знаходити їжу по сусідству з людиною. Наприклад, в прибережних містах Західної і Північної Європи часто селяться сріблясті чайки (Larus argentatus). У дикій природі вони годуються рибою, водними безхребетними і пташиними яйцями, проте представники міських популяцій часто вживають в їжу сміття і навіть крадуть їжу у людей.

Міські сріблясті чайки регулярно бачать людей, так що можна припустити, що вони бояться їх менше, ніж птахи із сільської місцевості. Проте, вони уважно стежать за людською поведінкою. Наприклад, минулого року команда британських орнітологів під керівництвом Мадлен Гумас (Madeleine Goumas) з Ексетерського університету довела, що чайки рідше крадуть чіпси у людей, які дивляться на них.

На жаль, дизайн експерименту не дозволяв зрозуміти, орієнтуються птахи на напрям погляду або на положення голови. Щоб перевірити це, Гумас разом з колегами провела нове дослідження.

Як і минулого разу, об'єктом уваги команди стали сріблясті чайки з узбережжя графства Корнуолл. В кінці липня і серпні 2019 року орнітологи вимірювали відстань, на яку місцеві сріблясті чайки підпускають людину, перш ніж полетіти.

Експериментатори підходили до чайок, повернувши голову в їхній бік, при цьому в половині випадків дивилися на птахів, а в половині — на землю. В цілому орнітологи оцінили дистанцію уникнення 155 чайок в міський (50 дорослих і 45 молодих особин) і сільській (34 дорослих і 26 молодих особин) місцевості.

Аналіз отриманих результатів показав, що сріблясті чайки підпускають людей з опущеним поглядом ближче, ніж тих, хто дивиться на них. Міські птахи виявилися менш полохливими, ніж їх родичі з сільської місцевості, проте в цілому реакція чайок на людський погляд не залежить від того, де вони живуть.

Молоді чайки, що з'явилися на світ в цьому році, також вміють відрізняти людей, які дивляться на них, від тих, хто дивиться в землю. Це вказує, що здатність зчитувати напрямок погляду є вродженою чи набувається вже в перші місяці життя.

Comments   

загрузка...