• Трилер «Двійник»: переосмислення Достоєвського і пошуки себе

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Понеділок, 21 квітня 2014 року
 

Інтригуючий трилер «Двійник» від режисера Ричарда Айоаді розкриває багатогранність людської природи в екстраординарних ситуаціях і вічну тему самоідентифікації. Сюжет фільму взятий з однойменної повісті Федора Достоєвського.

Саймон — зовсім непримітний молодик, що, ведучи скромне життя простого клерка, закриває очі на свої негаразди, виправдовує себе, а від невдач рятується мріями. Проте все змінюється з появою у конторі нового працівника — Джеймса — двійника головного героя за зовнішністю і зовсім протилежної людини за характером. Вільно і невимушено двійник «крутить» життям і співробітниками та поступово підпорядковує своїй волі головного героя. Боротьба за власну ідентичність змушує Саймона знайти у собі сили на сміливі кроки.

Особливого шарму фільму додала зіркова плеяда акторів: Джессі Айзенберг («Соціальна мережа», «Ілюзія обману»), Міа Васиковська («Аліса в країні чудес», «Джейн Ейр»), Саллі Хокінс («Виховання почуттів», «Великі надії»), Воллес Шоун («Дюплекс», «Швидкість думки»), Кріc О`Дауд («Голгофа», «Тор2: Царство тьми»), Педді Консідайн («Субмарина»), Джемма Чан («Джек Райан: Теорія хаосу»).

Зйомки фільму проходили в одному з покинутих і занедбаних офісів на околицях Лондона.

Цікаво дізнатися, що це не перша екранізації сюжету про двійника Федора Достоєвського: 1968 року його мотиви повторює драма італійського режисера Бернардо Бертолучі «Партнер»; 2010 року — короткометражний фільм «DerDoppelgänger» («Двійник») від німецьких режисерів Філіпа Наука та Крістофера Ленке.


Читайте також:

«Дівергент»: голлівудська кіносага про супротив системі

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...