• Чемпіонат Європи з кролячих стрибків пройшов у Швейцарії

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Вівторок, 8 листопада 2011 року
Перший чемпіонат Європи зі стрибків серед кроликів відбувся 29—30 жовтня у швейцарському містечку Воллерау, розташованому на південь від Цюріха, пише The Daily Mail.

Організаторами кумедного змагання серед пухнастих стрибунів виступила Європейська асоціація домашніх кроликів і Асоціація кролівництва м. Воллерау. Взяти участь у заході міг кожен охочий, який подав попередню заявку в оргкомітет і сплатив реєстраційний внесок у розмірі 4 євро і по 15 євро за кожного пухнастого спортсмена, що виставляється на турнір.

У чемпіонаті взяли участь 55 вухатих стрибунів із різних країн, які змагалися в бігу на прямій дистанції і спритності в подоланні перешкод (бар'єри та сходи) 4-х категорій складності — легкої, середньої, складної і елітної. Згідно з правилами проведення турніру, викладеними на сайті шведського клубу кролячих стрибків kaninhopschweiz.ch, найлегша категорія включає в себе 8 перешкод довжиною і висотою не більше 25 см, віддалених одна від одної на відстань 180 см. Елітна категорія — це вже 12 перешкод заввишки 50 см і довжиною не більше 70 см, розташованих на відстані 220 см.

Чемпіонат у Воллерау зібрав не тільки справжніх любителів кролячих стрибків, але також кілька сотень дорослих і дітей, які протягом двох днів насолоджувалися спритністю і силою звірків, ведених по «смузі перешкод» турботливими власниками-кролівниками. За рішенням суддів, перемога у всіх категоріях складності була присуджена пухнастим вихованцям представниці Чехії — Лади Сипової-Крецової.


Захоплення кролячими стрибками (або «Kanin Hop») почалося в кінці 70-х у Швеції, а до початку 90-х набуло популярності і в інших північних країнах. У 1994 році в Швеції заснували першу Національну федерацію кролячих стрибків, а через 7 років, у 2001 році, були прийняті єдині правила проведення кролячих турнірів для кролівників усього світу. Сьогодні чемпіонати на національному рівні проводяться не тільки в країнах Європи, але також у США, Канаді та Японії.

Неперевершені досягнення зі стрибків у довжину і висоту вже понад 12 років належать датським кроликам Тосену і Ябо. У 1997 році Тосен стрибнув у висоту на 99,5 см, а через два роки Ябо встановив другий рекорд, полетівши в довжину на цілих 3 метри.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...