• У Чикаго приготували найбільшу шоколадку в світі

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    П'ятниця, 16 вересня 2011 року
У Чикаго, штат Іллінойс, 13 вересня була виготовлена найбільша плитка молочного шоколаду в світі.

Цю шоколадку «відлили» співробітники одного з найбільших виробників солодощів у США, компанії World's Finest Chocolate, назву якої можна перекласти як «Найвишуканіший шоколад у світі». Тепер компанія може додати до своєї назви, крім «найвишуканіший», ще й «найбільший» шоколад.

І дійсно: розміри і вага шоколадки значні. Довжина плитки дорівнює 21 футу (майже 6,5 метрів), ширина — 4 футам (майже 122 см), а висота — майже 3 футам (91,5 см). Вага цього солодкого задоволення становить 12 190 фунтів або 5529 кг.

Кондитерське творіння від World's Finest Chocolate вже внесено в «Книгу рекордів Гіннеса», а представникам компанії-виробника вручили відповідний сертифікат — на сьогодні це найбільша шоколадка в світі. Колишній солодкий рекорд належав вірменським кондитерам від компанії Grand Candy, які виготовили 10 вересня 2010 р. в Єревані шоколадну плитку вагою 4410 кг, що на тонну з гаком менше нинішньої.

На виготовлення кондитерського рекордсмена пішло майже 2,5 тонни цукру, понад 900 кг сухого молока, близько 800 кг какао-порошку, понад 600 кг шоколадного лікеру і більше півтонни мигдалю. Якщо цю шоколадку розділити на порційні шматочки в 1 унцію (приблизно 30 грам), то скуштувати її зможуть 209 000 ласунів.

Зауважимо, що компанія World's Finest Chocolate створила шоколадного монстра не тільки заради того, щоб потрапити в «Книгу рекордів Гіннеса». Керівництво компанії має намір за допомогою цієї плитки, розміри якої «більше, ніж саме життя», втілити в життя ідею не меншого розмаху. «Шоколадного Гаргантюа» відправлять у поїздку школами Америки з освітньою програмою під девізом «Думай масштабно. Харчуйся розумно».

Як зазначив Едді Оплер, генеральний директор компанії World's Finest Chocolate, метою цієї програми є нагадування батькам і дітям про необхідність правильного харчування і помірного вживання солодощів. «Ми виготовили таку величезну плитку як зразок надмірно великої порції», — сказав Оплер.

Дієтолог Нельда Мерсер додала, що за допомогою такої великої плитки буде простіше привернути увагу дітей до розповіді про необхідність контролю вживання солодощів. «Коли ви намагаєтеся розповісти дитині про такі речі, як «помірність» і «здорове харчування», то вам потрібно щось таке, що могло б притягнути до себе дітей, і тоді вони напевно запам'ятають ваше повідомлення», — зазначила Мерсер.

Зазначимо, що виготовлення шоколадної плитки-гіганта і початок освітнього туру від World's Finest Chocolate не випадкові — за день до цієї події, 12 вересня, у США відзначили національне свято молочного шоколадного коктейлю.

За словами Едді Оплера, компанія World's Finest Chocolate підготувала спеціальний музичний супровід та відеоматеріали «Діти говорять із дітьми», щоб розповісти школярам про важливість фізичної активності та здорового харчування. «Школярам слід пам'ятати, що фізичні вправи і помірність у вживанні солодощів — це синоніми „прекрасного життя“», — додав Оплер.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...