• Найкращі університети світу: як вступити українцю

  • Поліна Колодіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 лютого 2012 року

Для тих, хто не боїться труднощів, мріє про самостійність і якісну освіту з дипломом міжнародного зразка, найкращим способом вкладання грошей є навчання за кордоном. Для найдосвідченіших абітурієнтів представляємо найкращі університети світу.

США

Найкращий університет світу №1: Гарвардський університет. Сайт: harvard.edu

Интересные факты и диковинки 1

Гарвард — один із найкращих університетів світу і найвідоміший виш у США.

У першому випуску університету було всього дев'ять чоловік, але сьогодні, за рейтингами 2011 року, Гарвардський університет посідає перше місце серед зарубіжних вишів за кількістю випускників.

У Гарварді розташовано кілька музеїв — ботанічний, геології і мінералогії, археології, етнології та порівняльної зоології. Є свій ботанічний сад і навіть ліс, який постійно досліджують біологи. Університет має одну з найбільших наукових бібліотек на континенті.

Життя студентів не буває нудним. У них удосталь оригінальних і смішних традицій. Наприклад, перед складанням іспитів студенти беруть участь в Primal Scream. Для цього їм потрібно роздягтися догола і пробігти навколо Гарвард-ярд. Головне — зробити повне коло, і навіть пора року не має значення. Ще тут за сумнівні наукові досягнення вручають антипод Нобелівської премії. Премію вручають справжні нобелівські лауреати — в професорських окулярах і з накладними носами.

Вступ. У цьому представникові найкращих університетів світу найсуворіші критерії відбору і дуже високий конкурс.

Щоб вступити в Гарвард, потрібно не тільки на відмінно закінчити 11 класів української школи, а й, як мінімум, два роки навчатися в американській школі і показати дивовижні результати. Але навіть це не дає повної гарантії для вступу. У Гарвардському університеті навчається близько 18 000 студентів, а рік навчання коштує приблизно $42 000. Дві третини студентів отримують фінансову допомогу від держави. Це стосується й іноземних студентів.

Випускниками відомого університету були 8 президентів і 49 лауреатів Нобелівської премії, а також бізнесмени, політики і діячі наук США.

Британія

Найкращий університет світу №2: Лондонська школа економіки. Сайт: www2.lse.ac.uk

Интересные факты и диковинки 2

Лондонська школа економіки — один із найкращих університетів світу. Фото: Umezo KAMATA/ru.wikipedia.org

Гордістю школи є Британська бібліотека економічних і політичних наук. В її колекції понад п'ять мільйонів різних видань з економіки. При школі є студентська рада — туди можна звернутися за допомогою з будь-якого питання. Веселощі студентів залежать від приналежності до різних спільнот. Наприклад, італійське співтовариство вечеряє тільки у вишуканих піцеріях. Товариство кіноманів видає власну газету з рецензіями на фільми. Товариство любителів танців влаштовують запальні дискотеки. Більшість студентів вважають за краще жити у гуртожитку, адже Лондонська школа економіки займає кілька сучасних будівель і розташована в центральній частині столиці Великобританії.

Интересные факты и диковинки 3

Гордість школи — Британська бібліотека. Фото: Umezo KAMATA/ru.wikipedia.org

Вступ. У Лондонській школі економіки навчаються 75% іноземних студентів, у їхньому числі є і півтора десятка українців. Тут діє традиційна політика обміну студентів вишів зі всього світу. Для іноземних студентів при Лондонській школі відкриті річні курси мовної підготовки. Для вступу в школу є три шляхи: закінчити A-Level, пройти програму міжнародного бакалаврату (IB) або відучитися на курсі для підготовки іноземних студентів в університетах Великобританії (Foundation).

Франція

Найкращий університет світу №3: Сорбонна. Сайт: sorbonne.fr

Одна з переваг Сорбонни — демократична обстанова і гнучкий розклад, який дозволяє студентам поєднувати навчання і підробіток. Тут найбільш популярні спеціальності — це економіка і право. На факультетах літератури, іноземних мов та історії конкурс менший. На початку навчального року аудиторії забиті настільки, що деяким студентам доводиться сидіти на підлозі. Основний відсів учнів відбувається після літньої сесії. Місцеві студенти до вибору спеціальності ставляться просто, вони завжди можуть перевестися на інший факультет. У Сорбонні в 2001 році з'явився конкурс «професійного написання листів». Однак, коли стали переважати електронні пошти, соціальні мережі та SMS, багато хто почав забувати, як пишуться справжні листи.

Интересные факты и диковинки 4

Представник кращих навчальних закладів світу — Сорбонна. Фото: Michaellambert/en.wikipedia.org

Вступ. Щоб почати навчання в Сорбонні, спочатку потрібно успішно вступити в український виш і кілька років відучитися. Серед обов'язкових документів під час вступу — довідка з вишу із зазначенням спеціальності, пройдених предметів, оцінок і кількості годин французькою мовою. Абітурієнти можуть подавати документи до 31 січня поточного року.

Німеччина

Найкращий університет світу №4: Гейдельберзький університет. Сайт: uni-heidelberg.de

На сьогоднішній день Гейдельберзький університет дає освіту понад 25 тисячам студентів. Іноземці становлять 15%. Один із головних об'єктів для туристів — студентський карцер. Студентів саджають туди за погану поведінку. Наприклад, за пияцтво або бійки. Тим не менш, хуліганів можуть на деякий час відпускати — скласти іспити, наприклад. Кажуть, що знаменитий студентський гімн «Gaudeamus» з'явився саме в Гейдельберзі, який і сьогодні урочисто виконують на посвяченні в ліцеїсти і студенти. На філософському факультеті в 1509 році значився Йоганн Фауст — бакалавр теології, в майбутньому відомий як доктор Фауст.

Интересные факты и диковинки 5

Гейдельберзький університет, один із найкращих університетів світу. Фото: 4028mdk09/fr.wikipedia.org

Вступ. Для вступу потрібне не лише знання німецької мови, а й підтвердження володіння мовою. Можна пройти курси та скласти іспит у Гете-інституті в Києві, в «Баварському домі» в Одесі чи в «Будинку Нюрнберга» в Харкові.

Після закінчення школи потрібно провчитися два роки в українському виші. Потім можна подавати документи до німецького університету, на ту ж спеціальність.

Іноземні студенти навчаються на рівних умовах із громадянами Німеччини, тобто навчання в державних вишах для них безкоштовне.

Японія

Найкращий університет світу №5: Токійський університет. Сайт: u-tokyo.ac.jp

Токійський університет (Тодай) — один із найстаріших і найпрестижніших вишів Японії. Тодай по праву носить звання імператорського університету. Сьогодні він являє собою ціле місто, що складається з п'яти кампусів. Тут навчаються 30 тис. студентів, 2100 з них — іноземці. У Токійському університеті починається навчальний рік 1 квітня, а закінчується 31 березня.

Интересные факты и диковинки 6


Токійський університет, один із найкращих університетів світу. Фото: Gussisaurio/ru.wikipedia.org

Вступ. У Країні Вранішнього Сонця студенти навчаються 6 років. Спочатку всі студенти Токійського університету проходять вступний курс за спеціальними дисциплінами і два роки вивчають природні і гуманітарні науки, після чого продовжують навчання за обраною спеціальністю. Факультетів тут одинадцять, викладання ведеться японською мовою. Вартість навчання в найстарішому університеті Японії становить близько $10 000. Зате тут, крім звичайних студентів, ще є студенти-дослідники, які можуть засвоїти один або кілька курсів, провести спеціальне дослідження; студенти-вільнослухачі, яким дозволено відвідувати лекції за власним бажанням.

Щоб вступити в Тодай, один із найкращих університетів світу, абітурієнти повинні скласти 2 обов'язкових екзамени: тест із японської мови першого рівня і тест на загальні знання, де потрібно написати твір і скласти усний іспит. Випускникам найпрестижнішого університету відкриті двері більшості солідних корпорацій. Його закінчили багато відомих письменників, лауреатів Нобелівської премії і вчених Японії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...