• Таємниці світу: непізнане і незрозуміле навіть у XXI столітті

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Неділя, 29 січня 2012 року
Незважаючи на те, що нога людини вже ступила в ХХI століття — століття високих технологій та інформаційного суспільства, загадок і таємниць у нашому житті не стало менше. Особливо це стосується глобальних питань: звідки пішло життя, чи вірна теорія «великого вибуху», чи існують паралельні світи, НЛО і примари, що таїть у собі Бермудський трикутник?

Таємниці світу.

Таємниці світу.

Фото: Torian Dixon/Photos.com

Усі ці питання давно вже могли бути забуті, якби не виняткові та незрозумілі випадки, які відбуваються в різних куточках планети і розбурхують розум не лише обивателів, а й науковців. У цій статті ми спробуємо згадати найпоширеніші таємниці світу і незбагненні випадки з ними пов'язані.

Таємниці світу: теорія великого вибуху.

Таємниці світу: теорія великого вибуху.

Фото: Jupiterimages/Photos.com

Усі таємниці світу можна умовно розділити на таємниці Всесвіту, загадки природи і людини, і таємниці історії. Почнемо, мабуть, із питання про походження життя на Землі. Існує думка, що життя зародилося в результаті абсолютної випадковості, після якої з неживої матерії і утворилися живі клітини. Цю теорію спростував нобелівський лауреат Френсіс Крик, який відкрив існування генетичного коду, довів, що цей «запис» із найпростіших амінокислот формується зовсім не за випадковими правилами!

Таємниці світу: Чарльз Дарвін.

Таємниці світу: Чарльз Дарвін.

Фото: Ru.wikipedia.org

Далі вчені переглянули всім відому теорію Дарвіна про походження і розвиток живих істот на Землі, і знайшли в ній чимало протиріч. По-перше, палеонтологія не може навести жодного прикладу залишків живих істот перехідного періоду в процесі еволюції. По-друге, зазнало поразки і поняття міжвидової конкуренції, коли канадські і британські вчені довели, що ліс — це взаємопов'язана система, де замість конкуренції діють закони «розподілу». Наприклад, листяні дерева, у яких процес фотосинтезу відбувається досить активно, віддають частину корисних речовин хвойним. Виходить, що Дарвін помилявся, коли говорив, що рушійна сила еволюції — це боротьба за виживання?

Таємниці світу: кадр із фільму «Район № 9».

Таємниці світу: кадр із фільму «Район № 9».

Фото: Kinopoisk.ru

Феномен НЛО взагалі поза конкуренцією серед таємниць світу. І хоча в більшості випадків НЛО виявляються упізнаними об'єктами (кометами, метеоритами, космічними кораблями та ін. небесними тілами), ця таємниця світу має і достовірні факти. Більше 70 тис. фотографій і 120 відеодокументів (зокрема створених автоматичними приладами), чимало записів з екранів радіолокаторів і станцій стеження за штучними супутниками Землі є офіційно засвідченими.

аємниці світу: Бермудський трикутник.

Таємниці світу: Бермудський трикутник.

Фото: En.wikipedia.org

Бермудський трикутник є ще однією нерозгаданою таємницею світу. Він розташований в західній частині Атлантичного океану. «Вершинами» трикутника вважаються південний мис Флориди — Бермудські острови — острів Пуерто-Ріко. Хроніка зникнень морських і повітряних суден вражає. Деякі з них потім були виявлені, а ось екіпажі пропали без вісти. Так, в період з 1940 по 1955 рр. було знайдено близько 50 кораблів-примар. Серед них судна «Розанна» і «Рубікон», шхуна «Керолл А. Дірінг» із двома живими кішками на борту.

Таємниці світу: загадка Стоунхенджа.

Таємниці світу: загадка Стоунхенджа.

Фото: Frederic Vincent/Ru.wikipedia.org

Список нерозгаданих таємниць світу можна продовжити загадкою Стоунхенджа, «прокляттями фараонів», таємницями «розмовляючих хрестів» майя і малюнками в пустелі.

Світ неможливо пізнати, як казали агностики. Але прагнути до цього не завадить. Адже якби людина не ставила запитань, ніхто так і не винайшов би навіть велосипед.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...