• Минуле життя: згадати все

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Вівторок, 6 березня 2012 року

Чи уявляєш ти, скільки життів ми повинні були прожити, щоб лише підійти до розуміння того, що життя —- це щось більше, ніж їжа, боротьба чи влада над Зграєю?

Річард Бах «Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон»

Прошлая жизнь 1

Дехто стверджує, що пам'ятає своє минуле життя. Ілюстрація: Urano.ru

Величезна кількість сайтів пропонує всілякі способи дізнатися, чи скоріше згадати, своє минуле життя. Одні для цього рекомендують виконати комплекс спеціальних вправ, інші — пройти тест, поворожити, «вирахувати» минуле за датою народження, або ж піддатися гіпнозу. Звідки ж до нас прийшло поняття «минуле життя»? І які існують аргументи «за» і «проти» феномену реінкарнації ми спробуємо викласти нижче.

Прошлая жизнь 2

На Сході визнають реінкарнацію і минуле життя. Фото з fofg.in.ua

Поняття реінкарнації або переселення душ є одним із основних понять для цілого гурту релігійно-філософських доктрин. Згідно з ними, дух або душа після смерті живої істоти перевтілюється в інше тіло. Ідея реінкарнації, як шляху спокутування гріхів минулого життя, найбільш розвинена у східних релігіях і традиціях, таких як індуїзм, джайнізм, сикхізм та буддизм.

Прошлая жизнь 3

Минуле життя: згідно з повір'ям, Будда перевтілювався 547 разів. Фото: Hyougushi/Hideyuki KAMON/http://commons.wikimedia.org

Згідно з індуїстською теорією, душа отримує краще або гірше втілення в залежності від попередніх діянь індивіда. З цього випливає поняття карми, як певної субстанції, що робить людину відповідальною за свої вчинки і сансари — черги перероджень, з якої слід знайти вихід, щоб досягти «звільнення». За буддійським повір'ям, Будда перевтілювався 547 разів перед тим, як знайшов просвітлення. Вважається, що спогади про минуле життя доступні лише благочестивій людині. І чим менше вона ототожнює себе із матеріальною оболонкою, тим легше її свідомості відтворити подібні знання.

Прошлая жизнь 4

Відображення ідеї минулого життя в індуїстському мистецтві. Фото: En.wikipedia.org

Ідеї ​​переселення душ та існування минулих життів приймали також античні філософи — Сократ, Платон, Піфагор та ін. У своїх працях «Федон», «Федр» і «Держава» Платон описував феномен реінкарнації. Він говорив, що віслюки — це п'яниці в минулому житті, у вовків же переселилися душі тих, хто був колись несправедливим.

Прошлая жизнь 5

Джордано Бруно поділяв віру в реінкарнацію і минуле життя. Фото: Dmitry Lazarev/photos.com

Великий італійський вчений епохи Відродження Джордано Бруно постраждав від рук інквізиції, крім усього іншого, через свої роздуми про реінкарнацію душі.

У класичній літературі неодноразово обігрувався сюжет, пов'язаний зі спогадами про минуле життя. Герої романів Джека Лондона, Оноре де Бальзака, Джеймса Джойса розмірковують про свої попередні втілення після незвичайних сновидінь або «спогадів душі» — дежа-вю.

Прошлая жизнь 6

Християнство не приймає віри в реінкарнацію і минулі життя. Ілюстрація: Urano.ru

Християни вірять у безсмертя душі поза тілом, але ідею реінкарнації категорично не приймають. Наука також критично відноситься до теорії перевтілення душ. Спогади дітей або розповіді дорослих про своє минуле життя при детальному розгляді жодного разу не підтвердилися. Тобто такі історії знаходили купу спростувань, коли можна було дістати необхідні архівні документи. Але як же тоді пояснити той факт, що люди у трансі раптом починали говорити однією із стародавніх мов або у них з'являлися інші паранормальні здібності?

Існували ми в минулому житті чи ні, але вплинути на майбутнє людина може лише нинішніми вчинками. Як свідчить сучасна народна мудрість: життя треба прожити так, щоб Бог у захваті запропонував ще одне.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...