• Собаки-серфінгісти – лови хвилю!

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Неділя, 12 червня 2011 року
На Імператорському пляжі на південь від Сан-Дієго, Каліфорнія, минулого тижня відбулося веселе змагання собак-серфінгістів.

Це веселе видовище має статус Національного чемпіонату США. Понад 50 чотириногих спортсменів найрізноманітніших порід вже вшосте збираються на цей захід з усієї Америки – і себе показати, і глядачів повеселити. А охочих подивитися на чотириногих ловців крутих хвиль набирається до кількох тисяч.

Кожному учаснику відводиться всього 10 хвилин, за які пес зобов'язаний продемонструвати своє вміння володіння дошкою для серфінгу.

Втім, щоб стати переможцем, одного вміння триматися на хвилях замало. Спеціальна суддівська колегія, крім стійкості конкурсанта на дошці, оцінює також швидкість плавання, якість виконання рухів і стиль, тобто, як конкурсант виглядає на дошці.

Змагання проводиться по декількох категоріях: для маленьких собак, для великих і груповий заплив. Зрозуміло, розподіл є досить умовним, адже серед песиків-серферів є і крихітні померанські шпіци, і здоровані вагою під 30 кг.

Для деяких чотириногих «спортсменів» це не перше змагання і не перша перемога. Так, цього року приз в категорії «Маленька собака-серфер» дістався собаці Еббі Гел породи «австралійський Келпі». Це її другий головний приз за 4-річну кар'єру серфера. Також їй дісталося третє місце в груповому запливі. В якості нагород переможці (зрозуміло, господарі песиків) отримали туристичні путівки.

Організатори чемпіонату суворо стежать за безпекою. Спеціальні рятувальні жилети і захисні окуляри дозволяють уникнути можливих травм. А пильні рятувальники завжди нададуть допомогу цим сміливим песикам, якщо ситуація раптом вийде з-під контролю.

Відзначимо також, що для глядачів видовище не безкоштовне. Зібрані кошти спрямовуються організаторами змагання на благодійні цілі. Так, наприклад, цього року завдяки чемпіонату матеріальну підтримку отримали школи в Сан-Дієго.


Відео. Собаки-серфінгісти підкорюють хвилі Тихого океану. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...