ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Івано-Франківськ запрошує на Міжнародний фестиваль ковалів

Велика Епоха
З 10 по 12 травня в Івано-Франківську розпочнеться Міжнародний фестиваль ковалів. Організатори дійства запрошують усіх охочих на власні очі побачити, як гартується залізо і перетворюється на мистецькі шедеври.

Фото: Юлія Ламаалем/Велика Епоха
Фото: Юлія Ламаалем/Велика Епоха
Три дні місто буде столицею ковальського ремесла: просто неба палахкотітиме горно, а ковалі-майстри свою безмежну фантазію втілюватимуть у композиціях на тему «Позитив», яку обрали організатори свята, а також її варіації: успіх, радість, любов, добро, удача, натхнення, добробут, гаразди, гармонія тощо.

На «Святі ковалів 2013» заплановані майстер-класи та презентації від іменитих майстрів ковальського ремесла: Богдана Попова із Закарпаття, Андрія Давішнього з Криму, Тобе Мальма зі Швеції та ковалів з Уралу.

Для «Мосту закоханих» українські й іноземні ковалі виготовлятимуть ковані елементи, а студентська майстерня працюватиме над створенням лавок для «Острова закоханих».

Придбати ковані фігури можна буде на вже традиційному ярмарку, а поспівати — на вечірці «Ковальська пісня».

Завершального дня відбудеться нагородження авторів кращих робіт, а також відкриється 12-та міжнародна виставка «Орнаментальне ковальство».

Міжнародний фестиваль ковалів «Свято ковалів» уже став традиційним. Він збирає майстрів ковальської справи з усіх областей України та близько 30-х країн світу.

Проходить фестиваль з 2001 року, тож цьогоріч це буде 12-та зустріч.

У другі травневі вихідні Прикарпаттям проходитимуть й інші фестивалі: в Івано-Франківську паралельно зі «Святом ковалів» проходитиме Міжнародний кулінарний фестиваль (10—11 травня), у місті Коломиї — фольклорний фестиваль «Писанка» (11—12 травня), у гуцульському селі Криворівня (Івано-Франківська область) — музично-туристичний фестиваль «Черемош-фест» (11—12 травня).


Також пропонуємо вам: новини Івано-Франківська