• Золото скіфів демонструють у Дніпропетровську

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Понеділок, 25 березня 2013 року
У Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького проходить археологічна виставка пам'яток скіфської культури 6—3 століть до н.е. Оскільки для скіфів золото було сакральним священним металом, який символізує сонце, що дає життя, більшість представлених на показі пам'ятників виготовлено із золота.

Більшість представлених речей — це ювелірні прикраси, зброя, амфори, ритуальні посудини, прикраси кінської вузди.За словами екскурсовода, подібний захід для Дніпропетровська і України є унікальним, тому що експонати в основному зберігаються в Інституті археології НАН України. Такі виставки проводяться рідко, за певними наказами академії наук. На вернісажі виставлено близько 2100 предметів, знайдених археологами при розкопках курганів Дніпропетровської, Кіровоградської, Запорізької і Херсонської областей. Показ дає повну ретроспективу тих прикрас і речей, які були у скіфів.

Виставка «Золота Скіфія» триватиме до 31 травня. Вартість квитка для дорослих — 30 грн, для школярів і студентів денної форми навчання — 10 грн. За додаткову плату на показі можлива також фотозйомка (10 грн) і відеозйомка (20 грн).


Підписатися:

Коментарі