Неділя, Січ 23, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китайські ієрогліфи: щастя і успіх

Понеділок, 17 лютого 2014 року
Epoch Times | Epoch Times
Китайський ієрогліф «фу», написаний імператором Кансі, увінчаний печаткою «Імператорської дорогоцінної кисті Кансі».

Китайський ієрогліф «фу», написаний імператором Кансі, увінчаний печаткою «Імператорської дорогоцінної кисті Кансі». Ілюстрація: Велика Епоха

Китайський ієрогліф 福 («фу») перекладається як щастя, багатство, благополуччя, благословення, успіх, процвітання, мир, довголіття, здоров'я і символізує позитивну і радісну обстановку. Китайські сім'ї традиційно прикріплюють цей символ на двері напередодні китайського Нового року, в надії, що він принесе вдачу і щастя в новому році.

Походження і значення

Ієрогліф «фу» існує вже тисячі років, відтоді як Китай створив власну систему письма.

Початкове написання цього ієрогліфа на стародавніх гадальних кістках означає «Пропонувати їжу і вино Богам обома руками». Стародавні люди робили цей ритуал, молячись Небу і поклоняючись Богам у пошуках миру і щастя.

Таким чином «фу» означає благословення.

Значення ієрогліфа 示 (shi/ши), лівої частини 福 (fu/фу), означає вівтар, пов'язаний із ритуалом поклоніння Богам, молитвою і очікуванням. У давні часи люди йшли до вівтаря, щоб отримати повчання і одкровення від Богів.

Значення 一口田, правої частини 福 (fu/фу), може інтерпретуватися як «Земля, дарована Богами». Всім людям Небеса спочатку дарували землю або землю свідомості.

Вважалося, що якщо людині вдасться повернути чисту землю в своє серце, то вона одразу отримає благословення. Це означає: якщо вірити в Богів, вони даруватимуть людині благословення.

Небо і «фу»

Кожен бажає для себе вдачі і благословення, а не бід. Але як люди можуть це отримати?

У двох старовинних приказках мовиться про те, до кого приходить «удача». Приказки «Небеса не мають улюбленців, але часто допомагають тим, хто добрий» і «Небеса до всіх ставляться однаково, але допомагають людям високої моралі» означають, що Небо не дивиться на становище або походження людини. Це правило однакове для всіх, хто слідує Небу. Небеса завжди прихильні до добросердих людей, тому Боги допомагають їм здійснювати їхні справи дуже ефективно і дивовижним чином.

Благословення тісно пов'язане з моральністю. Взаємозв'язок між моральністю і благословенням в традиційній китайській культурі можна пояснити наступним:

По-перше, буде хтось щасливий чи ні, безсумнівно, вирішується на Небесах. По-друге, кожен може змінити свою долю за допомогою підвищення моральності.

Вчинення добрих справ збереже божественне благословення, в той час як погані вчинки принесуть нещастя і страждання.

Дві старовинних китайських приказки говорять про те, що люди стикаються з успіхами і нещастями не випадково: «Удача і невдача не приходять нізвідки, а викликані тільки самими людьми» і «Лиха відбуваються через здійснення злих справ, в той час як щастя приходить у результаті здійснення добрих вчинків».

Сунь Симяо, відомий лікар часів династії Тан, у своїй праці «Нотатки про щастя і довголіття» сказав: «Удача ― це продукт накопичення добрих справ, а нещастя є результатом накопиченого зла».

Сунь також писав: «Благословення може бути використане з великою користю». Він вчив, що удача приходить у результаті здійснення добрих справ і допомоги іншим, до того ж людина може заробити благословення не тільки для себе, а й принести користь майбутнім поколінням.

Відповідно, якщо людина веде себе непристойно, не має моралі, здійснює всі види зла і сповнена злих бажань, то нещастя відразу ж наздожене її.

Чи живуть добрі люди довше?

Дослідження, проведене в Мічиганському університеті, показало, що в середньому люди, які часто займаються волонтерською роботою, живуть довше. Крім того, літні люди, які витрачають 100 годин на рік на допомогу іншим, живуть довше своїх неактивних однолітків.

Соня Любомирська, професор психології Каліфорнійського університету, науково довела, що виконання п'яти добрих справ на день протягом шести тижнів підряд може значно поліпшити фізичний і психічний стан людини. І чим більше людина буде докладати зусиль, тим кращі результати буде отримувати. Вона вважає, що це схоже на те, як приймати харчові добавки.

Інші дослідження показали, що коли люди роблять добрі справи, нейротрансміттери (види гормонів в головному мозку) допомагають відчути поліпшення настрою.

Здійснюючи добрі вчинки, люди можуть знизити фізичне і психічне напруження, що в свою чергу позитивно позначиться на здоров'ї. Водночас тривалість життя пов'язана не тільки з хорошими генами і здоров'ям, але й залежить від мислення людини.

Хоча ієрогліф «фу» є синонімом щирості та доброти, але він не висловлює лише співчуття, а й позначає ще свого роду вдосконалення себе.

Чжоу Хуейсінь, Велика Епоха

Читайте також:

Comments   

загрузка...