ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як розпочати кар'єру в IT

Велика Епоха

Вчитися та змінювати свою професію можна завжди, особливо, якщо йдеться про галузь ІТ. Проте, не кожна людина вирішується на цей крок через внутрішній страх. Однак, аналізуючи відгуки Skill Up.com.ua, можна прийти до висновку, що такі побоювання є безпідставними. Правильний вибір навчальної програми та власне прагнення досягти успіху дозволяють досягти позитивних результатів.

Початківцям здається, що все вкрай складно, незрозуміло, і взагалі нічого не вдасться. Багато людей на цьому етапі відмовляються та відхиляються від свого шляху. Щоб уникнути цього, важливо чітко визначити мету та працювати задля її досягнення.

зміни професію
зміни професію

З чого розпочати вивчення IT

Спочатку потрібно зрозуміти, що цікаво саме для вас з урахуванням переваг та особистісних якостей, таких як посидючість, уважність тощо. Все це дозволяє зрозуміти, в якій саме сфері інтернет-технологій варто розвиватися. Зараз налічується близько 30 професій в цій галузі, які можна розподілити на наступні групи:

 1. Розробка. Фахівці здійснюють створення додатків, утиліт ігор тощо.
 2. Тестування. Спеціалісти виконують перевірку, шукають баги та слабкі місця задля їхнього усунення.
 3. Підтримка та адміністрування. Відповідають за бази даних, підтримку першої та другої лінії.
 4. Менеджмент. До цієї групи входять рекрутери та Project-менеджери.
 5. Аналітика. Категорія фахівців, які здійснюють збір даних про їх вивчення та систематизацію.
 6. Дизайн. Створення інтерфейсів та інших візуальних продуктів.
 7. Digital. Велика група фахівців, які відповідають за CRM, SEO, трафік та успіх проекту.
вивчення IT
вивчення IT

Кожен напрямок суттєво відрізняється за критеріями відбору спеціалістів. За рахунок цього потрібно враховувати наявний досвід та зіставляти його з відповідним напрямом в інтернет-сфері. Наприклад, менеджер з персоналу – може стати крутим IT-рекрутером, який матиме гарну базу навичок для цієї позиції.

Як визначитися з IT фахом

Для новачка найскладніше зрозуміти, в якому напрямку йому краще рухатися. Щоб знайти свою нішу, потрібно опрацювати такі кроки:

 1. Спеціалізація. Якщо вам подобається графіка, розробка інтерфейсів, варто зупинити свій вибір на мобільній розробці або стати фронтендом. Для розробки ігор необхідно вивчати Unreal Engine або Unity. Щоб працювати в терміналі з кодами, орієнтуйтеся на бекенд.
 2. Вимоги. Важливо чітко розуміти, які умови диктує конкретний напрямок та з якого рівня доведеться розвивати свої навички. Через це потрібно переглянути найбільш затребувані на ринку IT вакансії та зіставити зі своїми інтересами та знаннями.
 3. Тест. Щоб спростити завдання профорієнтації, можна пройти ряд шаблонних тестів: Клімова, Голланда, Шейна або «Велика п'ятірка». Після них можна пройти вузькоспеціалізовані перевірки до IT сфери.

Далі йде безпосереднє вивчення теорії та здобуття практичних навичок. Щоб досягти хорошого результату, важливо максимум часу присвятити особистісному розвитку та черпати інформацію з різних джерел.

Як розпочати кар'єру в IT

Як навчатися на IT-фахівця

На цю мить існують три основні варіанти, як стати повноцінним учасником IT сфери:

 1. Самонавчання. Складний та тривалий шлях, який забезпечує потужну теоретичну та практичну базу знань. Для початку можна використовувати подкасти та тематичні відеоролики. При цьому потрібно критично ставитися до такого джерела інформації, перевіряючи детально за підручниками.
 2. Робота з ментором. Варіант передбачає спільну роботу з більш досвідченим колегою, який надасть слушні поради та скаже основні принципи роботи на практиці.
 3. Онлайн-курси. Популярний варіант, який дозволяє при мінімальній витраті часу отримати необхідну теоретичну та практичну базу.

Щоб отримати повноцінну роботу в IT з пристойною зарплатнею, потрібно буде визначитися з напрямком роботи та пройти кілька онлайн-курсів. Паралельно з цим не варто ігнорувати етап самонавчання, що поглибить знання та підвищить вашу цінність як фахівця.

*Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком Ⓟ.