Понеділок, Тра 25, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Стресові ситуації під час навчання: як з ними боротися?

Четвер, 16 січня 2020 року

Всупереч розхожій думці, поняття стресу має не тільки негативну конотацію. Найчастіше саме стресові ситуації служать додатковою мотивацією для розвитку і нарощування досвіду. Без дискомфорту, який при цьому настає, не було б потреби шукати нові методи, тактики і стратегії поведінки. При цьому, є ті, хто може розглянути в стресовому досвіді позитивні моменти, а є ті, хто сприймає будь-які зміни болісно. А зміни будуть, і їх буде багато.

тревога

Студентські роки сповнені не лише веселих вечірок і цікавих знайомств. Тим, хто ще вчора був школярем і перебував під крилом у численних дорослих (включаючи вчителів), сьогодні доведеться зіткнутися з великою відповідальністю. Багато хто вибирає університети далеко від дому і змушені попрощатися з тим звичним укладом життя, який був. Змін не уникнути. Тому, важливо розуміти, як полегшити собі завдання і використовувати стрес як інструмент покращення навичок.

стрес

Весь час під тиском

Коли людина опиняється в новій для себе ситуації, переживання розгубленість і напруга є цілком природною. Поки що немає інших стежок і чіткого розуміння, що і як потрібно робити.

Студенти при цьому стикаються з острахом Відповідають вони, чи не Відповідають очікуванням батьків, вчителів, однолітків. Виходить, що студент в новій для себе ситуації турбується не тільки про те, що робити, але і про те, наскільки правильно і добре він справляється із завданням. Цей страх призводить до таких стресових наслідків, як хронічна нестача сну, перевантаження (фізична і емоційна), конфлікт ролей. Перебувати під постійним тиском з усіх боків (батьків, викладачів, друзів) дуже важко.

Our 580+ writers are ready to assist

Що робити?

Чим раніше настане розуміння того, що відповідати очікуванням всіх навколо неможливо і недоцільно. Бути прийнятим усіма не вийде. Потрібно навчитися ідентифікувати свої власні потреби. Кому потрібні хороші оцінки - студенту або батькам? Основне завдання - отримати якомога більше знань і практичний навичок за роки навчання. Саме це допоможе знайти бажану роботу і добитися успіху. Стереотипи про червоний диплом вже в минулому. Якщо ж з якихось причин оцінки в дипломі грають ключову роль, є кілька хитрощів. Одна з них - перейняти досвід зарубіжних колег-студентів і використовувати сервіси по написанню робіт. Ні для кого не секрет, що на кожному факультеті є перелік предметів, які точно особливо не знадобляться в майбутньому для побудови кар'єри, і які при цьому займають багато часу. Компанія Essayhave, наприклад, пропонує допомогу з курсовими, дипломними та простими рефератами. Студенту не доведеться працювати ночами в надії встигнути зробити все вчасно. Таким чином, рівень стресу значно знизиться, а мотивація зросте.

Як би дивно це не звучало, але впоратися з внутрішнім напруженням допоможе проста розмова. Важливо пам'ятати, що люди поки що не навчилися читати думки один одного. Батьки та викладачі можуть і не здогадуватися, що студентам погано, що вони не справляються з навантаженням. Хто знає, можливо після прояснення ситуації, напруга спаде. Нічого поганого немає в тому, щоб знизити навантаження і вимоги. Попросити допомоги у когось, хто є поруч - теж відмінний спосіб вирівняти емоційний стан. Особливо, якщо студент зазвичай вибирає робити для себе сам. Це можливість отримати новий досвід із взаємодії з іншими, яким би він не був. Якщо говорити узагальнено, то регулярне харчування, гарний сон, фізична активність і культурні заходи сприятимуть збереженню стабільного емоційного стану.

Comments   

загрузка...