Середа, Кві 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Легендарна страва Італії – піца

П'ятниця, 26 березня 2021 року

Італійська кулінарія підкорила практично кожну країну світу. Паста, ризотто і, в першу чергу, піца — стали символами країни й уособлення її культури. Ця культова випічка завоювала симпатію гурманів на різних континентах планети. Її вперше спробували в Європі після масової міграції італійців до США, і поступово статус фастфуду змінився на повноцінне блюдо. Смачну піцу можна замовити тут. Піца стала популярною завдяки простоті приготування, насиченості смаку і ситній начинці. За умови правильного оформлення і подачі піцу можна включити не тільки в буденне, але і святкове меню.

піца

Історія й унікальність піци

В Італії їжа невіддільна від особливого способу життя. Цю країну вважають батьківщиною піци. Неаполітанці впевнені, що її створили ще за часів початку вживання пшеничного борошна. Вона оспівана в літературних, художніх творах, роботах публіцистів, журналістів. Історія піци почалася в XIX столітті, але прототипи випічки їли ще за часів Римської імперії. Це без перебільшення всесвітньо відомий кулінарний бренд. Дослідники стверджують, що назва була відома ще в Неаполі XVI століття й означала пиріг.

шматочок піци

Цікаво! Точне походження слова залишається предметом дискусій. Лінгвісти пропонують різні варіанти походження: від латинського дієслова pinsere - м'яти, турецького pide — коржик тощо. У творах, нотатках письменників зазначено, що перші варіанти піци готували з різними видами риб, сиру, шинкою, оливковою олією і часником, посипавши орегано, сіллю, базиліком.

піца

Випічка має глибоку символіку: кругла форма, як у планети, традиційне використання кухонного приладдя з природних матеріалів (дерев'яна лопата для печі, кам'яний стіл для замісу тіста, випікання в цегляній печі). Начинка класичного варіанту страви прославила її на весь світ — «Маргарита», відтворює кольори національного прапора Італії (червоні помідори, біла «Моцарела», зелене листя базиліка). На початку XX століття вона стала частиною гастрономічної культури Америки (після масової імміграції італійців), і в 1897 році на її території була відкрита перша піцерія «Піца Ломбардії».

піца

Найпопулярніші види:

  • «Неаполітанська» — включає «Моцарелу», помідори, чорні оливки, оливкова олія, орегано;
  • «Маринара» — томати, часник, материнка звичайна, часник;
  • «Чотири сезони» — печериці (осінь), шинка (зима), оливки (літо), артишоки (весна);
  • «Чотири сири» — «Моцарела», «Реджано», «Горгонзола», «Робіола»;
  • «Капричоза» — печериці, «Моцарела», артишоки, оливки, оливкова олія.

До страви добре підходять такі напої, як холодний чай, мінеральна вода, соки, світлі сорти пива, сухе молоде вино з фруктовим ароматом.

* Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком Ⓟ.

Comments   

загрузка...