Середа, Кві 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Геморой треба лікувати! Сучасна медицина дозволить забути про біль та дискомфорт

Четвер, 25 березня 2021 року

Геморой — проктологічне захворювання, яке характеризується патологічним розширенням гемороїдальних вузлів всередині та зовні анального каналу, що супроводжується їх набряком та випадінням. Його соромляться, страждають від болю протягом тривалого часу, припускаючись серйозної помилки. Треба лише один раз звернутися до досвідченого спеціаліста та пройти лікування.

геморой

Помітили після випорожнення краплі крові на туалетному папері або в унітазі? Турбують свербіж та печіння в області заднього проходу? Запишіться на консультацію в Клініку Біляка. Вказані симптоми можуть говорити про розвиток геморою, а також інших проктологічних захворювань. У Клініці Біляка для лікування застосовують широкий спектр консервативних і оперативних методів, які дозволяють швидко забути про хворобливий стан, повернутися до активного життя без болю і дискомфорту.

Геморой потрібно лікувати комплексно! Ректальні свічки чи хороші народні засоби, хоч і отримали багато позитивних відгуків, та можуть тимчасово полегшити симптоматику, але не позбавляють хвороби. Спеціалісти Клініки Біляка складають програму лікування індивідуально, враховуючи стадію, особливості перебігу та наявності супутніх патологій. При погіршенні стану важливо терміново звернутися до лікаря, адже симптоми випадіння гемороїдальних вузлів схожі з клінікою інших проктологічних захворювань, а деякі з них, наприклад, колоректальний рак, небезпечні для життя.

Ознаки та симптоми

Геморой має гострий та хронічний перебіг, буває внутрішнім, зовнішнім і комбінованим. Клінічна картина обумовлена ​​стадією хвороби. При внутрішньому геморої виділяють наступні:

 1. 1 стадія. Характеризується збільшенням гемороїдальних вузлів, появою сверблячки, печіння і дискомфорту в області ануса, а також епізодами ректальної кровотечі при напруженні під час випорожнення.
 2. 2 стадія. Супроводжується аналогічними симптомами, до яких приєднується випадання вузлів при фізичному навантаженні і самостійне їх вправлення.
 3. 3 стадія. Гемороїдальні вузли випадають навіть при незначному навантаженні, а також під час чхання та кашлю. При цьому хворий має власноруч робити вправляння вузлів. Ректальні кровотечі стають більш рясними, область навколо заднього проходу набрякає і болить. Через те, що випали вузли, анальний сфінктер змикається не повністю, провокує появу слизу. На даній стадії і вузли вже неможливо вправити, вони весь час перебувають зовні.

Пам'ятайте: на ранніх стадіях геморою можливо позбутися за допомогою консервативної терапії. Якщо ви хочете пройти комплексне обстеження або необхідна консультація досвідченого проктолога, запишіться у Клініку Біляка.

стадії геморою

Методи лікування геморою

Захворювання здатне зробити життя нестерпним, проте його наявність — не привід для відчаю. Сучасна проктологія успішно лікує геморой. Вибір тактики залежить від стадії, клінічної вираженості симптомів і ступеня тяжкості хвороби. Консервативна терапія включає призначення знеболювальних, протизапальних, протинабрякових, тромболітичних та іноді флеботонічних засобів. Має значення дієта, а також застосування препаратів для нормалізації роботи травної системи.

При неефективності консервативної терапії або запущених стадіях геморою вдаються до хірургічного втручання. Наприклад, до ефективного лікування геморою латексними кільцями. Сучасна проктологія має у своєму розпорядженні широкий арсенал мініінвазивних хірургічних методик, деякі з них дозволяють позбутися гемороїдальних вузлів без болю і крові, практично в день звернення. Серед них:

 • інфрачервона коагуляція;
 • склеротерапія;
 • лігування вузла;
 • трансанальна гемороїдальна дезартерізація;
 • використання лазера або електрокоагуляція;
 • ультразвукова гемороїдектомія;
 • гемороїдектомія апаратом Лігашу.

Малоінвазивні операції виконуються в умовах амбулаторної хірургії. Процедура займає кілька хвилин, а реабілітаційний період триває від 3 до 14 днів (залежить від методу і обсягу втручання). Операції проводяться мініінвазивні, шви не накладаються, що обумовлює мінімальний больовий синдром і якнайшвидше загоєння, а прицільний вплив мінімізує операційну травму. Вибір конкретної хірургічної тактики підбирається хірургом-проктологом індивідуально і залежить від стадії хвороби, а також загального стану пацієнта.

У яких випадках слід звернутися до фахівця

Запишіться на консультацію до спеціаліста проктології Клініки Біляка, якщо турбують:

 • свербіж, подразнення, тяжкість, печіння в області ануса;
 • поява крові при напруженні та під час випорожнення;
 • відчуття стороннього тіла в задньому проході;
 • випинання гемороїдальних вузлів при піднятті досить великої ваги;
 • відчуття переповненості прямої кишки та анального каналу;
 • поява слизу з заднього проходу;

Біль при дефекації та утруднене випорожнення — перші погані «дзвіночки», радимо не ігнорувати їх та своєчасно звернути увагу на своє здоров'я.

Comments   

загрузка...