ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Карлики із літописів Стародавнього Китаю

Велика Епоха

У збірнику промов державних діячів Стародавнього Китаю «Промови царств» є запис про те, що зріст карликів становить всього три чі (близько 1 метра). Схожу інформацію також можна знайти в літописі «Історичні записки».

В «Історичних записках» говориться:

«Країна карликів знаходиться на півдні Великої династії Цинь, люди там на зріст всього три чі. Коли вони збирають урожай, то бояться, що їх віднесуть журавлі. Живуть вони в печерах».

З цих записів видно, що карликовий народ добре розбирався в землеробстві і знав зернові культури.

У 187 томі енциклопедії династії Тан «Тундянь» говориться, що при династії Пізня Хань (947-950 рр.) Людям зустрічалися карлики.

У 86 томі «Історія династії Пізня Хань» написано, що більше 3 тис. карликів стали васалами династії Хань і піднесли як данину імператору слонову кістку, буйволів, бізонів тощо.

У Стародавньому Китаї карлики називалися по-різному, але найчастіше їх описували як «засмагле плем'я». Деякі вчені вважають, що карлики були смуглі або темношкірі.

Фото: Ілюстрація королівства лиходіїв У Реньчженя в анотаціях династії Цін у горах і морях. (Суспільне надбання)

Діти тамариксу

Цзі Юнь (1724-1805 рр.), учений часів династії Цін, у своїй книзі «Нотатки з хатини «Велике в Малому»» пише, що в глухих горах Урумчі пастухи отар часто бачать маленьких чоловічків зростом приблизно один чі (близько 35 см), чоловіків і жінок, старих та дітей.

Усякий раз, коли цвіте тамарикс, ці маленькі чоловічки відламують гілки, роблять з них вінки і надягають на голови, і всі разом співають і танцюють. Їх голоси тонкі і мелодійні.

Іноді карлики проникають до помешкань звичайних людей і крадуть їжу. Якщо їх ловлять, чоловічки опускаються на коліна і тихо плачуть, благаючи пощадити.

Якщо їх зв'язати, вони відмовляються від їжі і вмирають від голоду. Якщо відпустити їх, вони не наважуються відразу тікати, спочатку повільно проходять кілька чі, постійно озираючись назад.

Якщо хтось лається їм услід, вони одразу знову встають на коліна і слізно вимолюють прощення. Як тільки вони опиняються на безпечній відстані, то швидко ховаються.

Люди ніяк не могли знайти місце поселення маленьких людей. Цзі Юнь писав, що вони не нечисть і не монстри, а схожі на тих самих карликів, про які йдеться в стародавніх книгах.

Оскільки фігурою чоловічки були схожі на дітей, і до того ж любили носити тамарикс, Цзі Юнь назвав їх «дітьми тамариксу».

Доросла країна. Картина була взята з книги «Інтеграція древніх і сучасних книг, збірка Fang Yu, Border Code, Volume 42». (Суспільне надбання)

Карлики в дуплах дерев

На острові Макао жив торговець на ім'я Цю Дуань, який часто плавав у різні країни. Одного разу його торгове судно потрапило в шторм. Серед величезних хвиль команда побачила обриси острова і поспішила пристати до нього, щоб сховатися від вітру та хвиль.

Незабаром шторм ущух. Цю Дуань ступив на острів і побачив багато сухих дерев. В одному дереві в десять обхватів було повно отворів. Придивившись уважніше, Цю Дуань побачив всередині маленьких людей, зросту всього сім або вісім цунів (близько 23-27 см).

Там були жінки і чоловіки, люди похилого віку і діти, красиві і не дуже. У всіх шкіра була кольору каштана.

На поясі у чоловічків висіли ножі, луки і стріли. Побачивши Цю Дуаня, вони хором заговорили на незрозумілій мові.

Цю Дуань сів навпочіпки, закурив і раптово почув шум, що доноситься зверху. Він підняв голову і побачив на вершині мертвого дерева маленьке місто, викладене з чорного каменю.

Коли ворота міста відкрилися, тисячі карликів вийшли йому назустріч. Чоловічки йшли пліч-о-пліч, розмахували прапорами і видаючи войовничий клич.

Серед них був молодий чоловік з правильними рисами обличчя, на голові у нього була золота корона, на тілі срібна кольчуга, він, сидячи верхи на курчаті, грізно командував армією карликів. Натовп кричав щось у відповідь і піднімав зброю.

Цю Дуань здивувався, зрозумівши, що його проганяють. Адже чоловічки були занадто малі, щоб вселяти страх.

Юний воєначальник побачив, що Цю Дуань ніяк не реагує, і почав розмахувати списом. Тут же в Цю Дуаня полетіли маленькі стріли, списи і ножі, їх удари були досить болючими.

Цю Дуань розлютився і хотів посміятися над молодим ватажком. Він злегка вдарив його курильною трубкою. Той впав з курчати на землю і помер. Маленькі чоловічки підняли його тіло, забрали в місто і щільно закрили ворота. Всі інші карлики кинулися в дупла. Цю Дуань теж повернувся на корабель.

Так невже велетні і карлики — не легенда, а реальність?

Джерело: Epoch Times