• Особливості харчування восени

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 5 жовтня 2013 року

Осінь — кращий час для зміцнення свого імунітету і захисних функцій організму. Підвищити опірність до всякого роду застудних інфекцій, побороти осінню втому, мінливий настрій і просто наситити організм необхідною кількістю вітамінів нам допоможуть овочі та фрукти цього сезону.

Яким повинен бути осінній раціон?

На Сході вважається, що харчування людини повинне відповідати часу року: тільки в цьому випадку можна отримати максимальну користь від продуктів. Не слід забувати про те, що залежно від пори року, кожен продукт по-різному впливає на наш організм. 

2.jpg

Яким повинен бути осінній раціон? Фото: Sean Gallup/Getty Images

На Сході рік умовно розділяється на 5 сезонів (періодів): зима (22 листопада — 21 січня), весна (19 лютого — 21 квітня), літо (21 травня — 22 липня), осінь (23 серпня — 22 жовтня) і міжсезоння. Останньому відповідає 4 перехідних періоди: між зимою і весною (22 січня — 18 лютого), весною та літом (22 квітня — 20 травня), літом і осінню (23 липня — 22 серпня) і осінню та зимою (23 жовтня — 21 листопада).

У період кожного сезону активізуються певні органи і кожному сезону властивий головний смак. Так, у міжсезоння активізуються шлунок, підшлункова залоза та селезінка. У цей період корисні продукти з солодким смаком, дозволені — з гірким, гострим і солоним, протипоказані — з кислим. Восени активізуються легені й товста кишка. У цей час слід включати в раціон продукти з гострим, солодким, кислим і солоним смаком, протипоказаний — гіркий.

Заснований на даних закономірностях раціон стимулює роботу одних органів, а інших — уповільнює. Восени в раціоні повинні переважати продукти з гострим смаком: перець, цибуля, імбир, часник, хрін, гірчиця. У міжсезоння можна дозволити собі такі солодощі як варення і мед, а також сухофрукти.

Продукти осені:

Яблука — підтримають ваш організм у боротьбі з серцево-судинними захворюваннями, анемією та занепадом сил. Присутність яблук в осінньому раціоні оздоровить шкіру і поліпшить травлення.

Виноград — один з найпотужніших антиоксидантів, містить безліч корисних речовин.

Сливи — нормалізують внутрішньочерепний кровообіг, запобігає появі головного болю та гіпертонії. Виводять холестерин.

Капуста містить багато рослинного білка, вітамінів групи, А, В, рибофлавін, пантотенову та нікотинову кислоти. Клітковина, що міститься в капусті, допомагає виведенню з організму поганого холестерину і шлаків, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту. Квашена капуста — найкраще джерело вітаміну С.

Морква — джерело необхідного для нашого здоров’я каротину. Очищує організм від токсинів і шкідливих речовин, нормалізує обмін речовин. Будьте уважні: морква підвищує активність всіх внутрішніх органів!

Гарбуз — містить багато заліза, бета-каротину — незамінний продукт для тих, хто страждає від анемії. Крім цього, в гарбузі містяться вітаміни групи В, РР, E, C, D і T (впливає на обмінні процеси в організмі). Завдяки вмісту пектинових волокон, гарбуз виводить шлаки, токсини, зайвий холестерин.

3.jpg

Гарбуз — містить багато заліза, бета-каротину — незамінний продукт для тих, хто страждає від анемії. Фото: China Photos/Getty Images

Гриби. Яка осінь без грибів? Гриби містять багато білка, допомагають розщеплювати жири, запобігають розвитку атеросклерозу і відкладення холестерину.

Буряк — містить вітаміни: С, залізо, магній, фосфор і мідь. Багатий на клітковину. Велика кількість вуглеводів і клітковини, що містяться в буряку, насичують організм енергією.

Цибуля і часник — природні антибіотики. Мають відмінні протизапальні та антибактеріальні властивості.

5.jpg

Восени в раціоні повинні переважати продукти з гострим смаком: перець, цибуля, імбир, часник, хрін, гірчиця. Фото: JENS-ULRICH KOCH/AFP/Getty Images

Квасоля багата на білок. Боби нейтралізують холестерин, очищують кров.

4.jpg

У період кожного сезону активізуються певні органи і кожному сезону властивий головний смак. Фото: MICHAEL GOTTSCHALK/AFP/Getty Images

Ці корисні продукти складають лише основу осіннього раціону. Ви можете доповнити цей список відповідно до ваших уподобань.

Будьте здорові!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...