• Сміх діє як знеболююче

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 8 березня 2016 року

Сміх діє як знеболююче — до такого висновку прийшли вчені з Оксфордського університету. Під час сміху в організмі виділяються хімічні сполуки, що діють як знеболююче.

Припущення про існування взаємозв’язку сміху та болю було перевірено вченими в дослідженнях, в ході яких добровольці були поділені на 2 групи. Перша група протягом 15 хвилин переглядала гумористичне відео. Друга — «нудне відео». Після цього, щоб оцінити реакцію організму на біль, добровольцям клали на руки пакети з льодом.

Було виявлено, що ті з учасників експерименту, хто переглядав «нудне відео», гірше переносили больові відчуття.

Керівник дослідження Робін Данбар вважає, що під час сміху в організмі виділяються особливі хімічні сполуки — ендорфіни, дія яких подібно легкій формі ейфорії; за рахунок цього і зменшується біль: «Це відбувається, коли наші легені спустошуються. Мова йде про ті моменти, про які ми говоримо «сміявся до сліз». Саме ці коліки і викликають ефект ендорфінів».

Також було встановлено, що знеболюючий ефект сміху залежить від його типу — усмішка, сміх чи регіт. Справжній регіт надає найбільший фізіологічний ефект.

Як зазначив професор Данбар, найкраще з поставленим завданням впоралися такі гумористичні програми як клоунада, фарс і ексцентрика. А що стосується більш інтелектуального гумору, то його дія не підвищувала больовий поріг в організмі.

Крім цього, раніше йшлося прол те, що здоровий сміх ефективний як засіб боротьби зі стресом, здатний знімати м’язову напругу, а також лікує гіпертонію та підвищує імунітет.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...